Czy wiesz, że ok. 1/3 Polaków decyduje się na wzięcie pożyczki? Dużą popularnością cieszą się rzeczy na raty – ok. 27% osób przeznacza pieniądze na sprzęt RTV lub AGD. Czasem zdarza się, że nie tylko trzeba kupić nową pralkę, ale też lodówkę czy kuchenkę… Sprawdź, ile rzeczy można wziąć na raty i czy Twoje oszczędności mogą poczekać na czarną godzinę.
Co to jest kredyt ratalny?
Powszechnie znane kredyty ratalne to tak naprawdę kredyty konsumpcyjne, które służą realizacji konkretnego celu. Niezbędny jest dowód osobisty, a czasem również zaświadczenie o dochodach. Wszystkiego formalności da się szybko oraz wygodnie załatwić online bez konieczności robienia zakupów w sklepie stacjonarnym. Przeważnie dodatkowe pieniądze przeznaczane są na sprzęty gospodarstwa domowego, elektronikę, telefony komórkowe, meble oraz urządzenia sportowe. Mogą też pokryć zakup nowego samochodu, meble czy biżuterię np. pierścionek zaręczynowy.
Kredyt ratalny pozwala na bezproblemowy zakup potrzebnych przedmiotów bez sięgania po oszczędności. Pożyczka nie wymaga wkładu własnego ani żadnych środków na początek. Można łatwo rozłożyć spłatę na kilka lub kilkanaście miesięcy, dzięki czemu domowy budżet znacznie się nie zmniejsza. To szczególnie pomocne w sytuacji, gdy sprzęt zepsuje się nagle i trzeba od razu zastąpić go nowym.
Skorzystaj z pożyczki online od Smartney i poznaj szczegóły oferty: https://www.smartney.pl/
Jaki jest okres spłaty i ile rat można wziąć?
Prawo nie określa dokładnie, ile rat można wziąć minimalnie lub maksymalnie. Wszystko zależy od zakresu oferty. Warto wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb, która pozwoli na swobodną oraz terminową spłatę zobowiązania.
Ile można mieć rzeczy na raty i jak długo da się je spłacać? W Smartney kredyt ratalny da się rozłożyć na nawet 36 miesięcy do kwoty 20 tys. zł. W przypadku regularnych pożyczek jest to maksymalnie 96 miesięcy, gdy potrzebujesz od 3 do 60 tys. zł na niezbędne wydatki. Wszystko załatwisz przez internet bez zbędnych formalności i dokumentów – oceną wiarygodności kredytowej zajmuje się zaawansowany silnik decyzyjny online.
Ile można mieć rzeczy na raty?
Żaden z polskich przepisów nie wskazuje, ile rzeczy można wziąć na raty. Wszystko zależy od możliwości kredytobiorcy, zdolności kredytowej czy historii kredytowej – warunki zawsze ustanawiane są indywidualnie przez każdą instytucję.
Jeśli dochody pozwalają na spłatę kilku pożyczek w tym samym czasie, nie ma żadnych przeszkód prawnych, aby mieć na raty nawet 10 różnych rzeczy jednocześnie. Warto jednak pamiętać, że każde kolejne zobowiązanie zmniejsza domowy budżet, a tym samym obniża zdolność kredytową oraz możliwość wzięcia na raty czegoś nowego.
Artykuł sponsorowany