Strona głównaInwestycjeSkarbnica narodowa - opinie, rezygnacja, darmowa moneta

Skarbnica narodowa – opinie, rezygnacja, darmowa moneta

Mówi się, że każdy człowiek potrzebuje odpowiedniego hobby. Jeśli takie posiada, czuje się spełniony, każdy dzień jest dla niego szczęśliwy i zawsze chętnie będzie się rozwijał. Jedni zbierają znaczki, inni podróżują, a jeszcze inni kolekcjonują monety. Ten artykuł kierujemy do ostatniej grupy. Jeśli zbierasz monety, z pewnością wiesz, czym jest skarbnica narodowa. Opinie internautów są podzielone. Podpowiemy też co zrobić jeśli skorzystałeś z oferty skarbnicy narodowej, jak usunąć konto i jak zrezygnować z usługi. 

Skarbnica narodowa – co to właściwie jest?

Skarbnica Narodowa została uznana za Diament Forbesa 2012. Są oni dystrybutorem monet oraz medali okolicznościowych. Przygotowują własne serie, posiadają w ofercie monety takie jak np. Brytyjska Mennica Królewska, Francuska Mennica Państwowa czy nawet monety olimpijskie Tokio 2020! 

Z pewnością każdy kolekcjoner przeglądał stronę tej firmy więcej niż raz. Możesz tam znaleźć nie tylko masę ciekawych informacji, ale także i kupić specjalne monety, których brakuje w Twojej kolekcji. Skąd więc tyle kontrowersji wokół skarbnicy narodowej?

Skarbnica narodowa – darmowa moneta

Firma, aby zachęcić do siebie klientów, postanowiła wprowadzić w życie akcje „Bezpłatny medal pamiątkowy dla każdego Polaka”. Wszystko brzmi fajnie. Jest to świetny sposób na promocję. Ludzie wprost uwielbiają darmowe rzeczy! 

Skarbnica narodowa – opinie

Skarbnica narodowa reklamowała się absolutnie wszędzie, zarówno w sieci, jak i nawet za pośrednictwem listów. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jedno „ale”. Moneta była darmowa, ale wysyłka już nie. Za nią chętni musieli zapłacić aż 9 złotych 50 groszy. Internauci nie kryli oburzenia, czuli się oszukani, podejrzewali, że firma, próbuje w ten sposób zarobić, na kolekcjonerach. Zarzucano firmie także fakt, iż wysyłka powinna maksymalnie kosztować 3 złote, a nie 9. Co prawda informacja o dodatkowej opłacie widniała na banerach promujących czy w listach, jednak była napisana mniejszą czcionką.

Cała ta sytuacja miała miejsce 3 lata temu, w roku 2018, jednak warto pamiętać, że “internet nie zapomina”. Klienci poczuli się oszukani, mimo że żadnego oszustwa nie było. Każda osoba, która zamówiła i opłaciła wysyłkę, otrzymała swoją darmową monetą i może pochwalić się posiadaniem jej w swojej kolekcji.

Skarbnica narodowa – jak usunąć konto? Skarbnica narodowa – jak zrezygnować?

Jak zrezygnować z umowy z firmą Skarbnica Narodowa? Cały proces opisany jest na ich stronie w zakładce „regulamin zakupów”. 

Prowadzenie konta – odstąpienie od umowy

Aby umówić od Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, musisz w ciągu 14 dni od zawarcia owej umowy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Powinno być to w formie pisemnej, wydrukowane i podpisane, a następnie wysłane na adres siedziby lub w formie e-maila na ich skrzynkę mailową (również dostępna na stronie). 

Skarbnica narodowa — jak usunąć konto? Sprzedaż — odstąpienie od umowy

Tak, jak i w pierwszym przypadku, możesz to zrobić w ciągu 14 dniu od zawarcia tej umowy, czyli od otrzymania towaru. Przed upływem tego terminu musisz wysłać na adres mailowy lub pocztą oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Pamiętaj, że towar musisz odesłać na swój koszt. 

Skarbnica narodowa – jak zrezygnować? Skarbnica narodowa – opinie

Internauci nie kryją swojego rozczarowania. Darmowe monety, które okazały się „płatne”. Bardzo skomplikowany proces rezygnacji. Co dalej?

Na forum internetowym znaleźliśmy wpis, od osoby „poszkodowanej”. Informuje ona, że zamówiła ze strony Skarbnicy Narodowej darmową monetę, opłaciła przesyłkę, ów przedmiot odebrała i myślała, że na tym jest koniec. Następnie cyklicznie co jakiś czas podsyłane są kolejne monety wraz z wezwaniem do zapłaty. Rezygnacja z tej usługi, jak sam widzisz, nie jest prosta.

Tak naprawdę nie jest to żadne oszustwo. Z pewnością większość osób nawet nie czyta regulaminów, które zaznacza, jako “zaakceptowane” podczas realizacji. Czy można powiedzieć, że firma żeruje na osobach naiwnych, tak jak to zarzucają użytkownicy forum internetowym? Ciężko stwierdzić. Możemy jednak zalecić ostrożność. Kiedy coś jest darmowe albo bardzo tanie, przeczytaj dokładnie, na co się decydujesz i czy aby na pewno nie poniesiesz żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów, które później mogą się przerodzić w większe i większe kwoty, jak to ma miejsce w przypadku Skarbnicy narodowej.

Jeśli chcesz zrezygnować z prenumeraty, zadzwoń na infolinię, niezwłocznie wyślij pismo i na przyszłość, sprawdzaj wszystko nawet kilkukrotnie. Nie bój się zapisywać maili czy skanować ewentualnych pism. Zabezpiecz swoje finanse i swoją osobę.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne