Strona głównaSerialeFilm balkonowy - gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

Film balkonowy – gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

Jeśli masz ochotę na filozoficzny traktat, który jest zarazem prosty, ale pozbawiony oczywistości, to „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego Ci go dostarczy. Dokumentalista uchwycił w nim wszystko i nic – film nie ma klamry, która pozwoliłaby wyciągnąć z niego jeden, ogólny wniosek czy morał. Rozmowy balkonowe poruszają, ale ciężko jest właściwie opisać czym dokładnie. Każdy widz wyciągnie z dokumentu coś innego, gdyż bohaterów tego balkonowego „talk-show” jest aż 80 – to, który zapadnie Ci w pamięć najbardziej, jest zależne od Twoich doświadczeń i wrażliwości. 

Film balkonowy – gdzie obejrzeć cały film?

Torrenty, kinomaniak i inne nielegalne źródła są z roku na rok bardziej pilnowane i regularnie czyszczone. Coraz więcej ludzi chce wynagradzać pracę twórców przez kupienie biletu na ich film czy abonamentu do platformy streamingowej, która ma go w swojej bazie. Mimo wszystko nadal możemy spotkać wątki na forach czy posty na grupach w stylu „Gdzie obejrzeć za darmo cały Film balkonowy – torrenty,?”,  „Cały Film balkonowy, gdzie obejrzeć za darmo online?”,  „Film balkonowy – gdzie obejrzeć za darmo?”.

CDA często udostępnia nowości – warto obserwować usługę CDA Premium.

Nie wszyscy jeszcze rozumieją, że film jest takim samym produktem, jak każdy inny i powinniśmy za niego zapłacić, jeśli nie chcemy być złodziejami. Przyjęło się, że nie jest to nic takiego, jednak przemyśl to – Paweł Łoziński poświęcił temu projektowi kupę czasu, przez wiele dni siedział i wyczekiwał na balkonie, niezależnie od pogody. Czy Ty chciałbyś/chciałabyś spędzić ponad dwa lata w pracy (2,5 roku trwała produkcja dokumentu), za którą dostaniesz mniejsze wynagrodzenie, tylko dlatego, że ktoś wrzucił Twój film na nielegalne źródło, z którego korzysta mnóstwo osób? Myślę, że nie. Płaćmy za kulturę! Doceniajmy twórców, wynagradzajmy ich i bądźmy uczciwi. Traktujmy innych tak, jak tego chcą – jeśli ktoś wypuszcza film do kin, a nie na YouTube, to oznacza to, że chce dostać za to wynagrodzenie. 

Film balkonowy – za darmo? Torrenty to zły wybór

Filmu balkonowego nie obejrzysz nigdzie za darmo – no, chyba że masz passy do konta HBO MAX Twojej przyjaciółki czy przyjaciela. Przyjęło się, że po premierze jakiegoś filmu ludzie pytają „Kiedy na Netflixie?”, „Film XYZ – czy jest online na Netflixie?”, „Kiedy na Netflixie premiera filmu XYZ?”. Bez wątpienia to właśnie Netflix króluje na naszych Smart TV, jednak HBO również ma w swojej bibliotece wiele filmów, które swoją premierę miały niedawno w kinach –  „Film balkonowy” również do niej trafił.

Kiedy w TV zobaczymy ten dokument? Wiele osób ze starszego pokolenia zastanawia się, kiedy w TV zobaczy daną produkcję, która niedawno miała swoją premierę. Nie każdy z nas ma przecież środki, aby na każdy film chodzić do kina –  a zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji. Film balkonowy – kiedy w TV? Jest on cyklicznie puszczany m.in. na HBO 2 – jeśli masz abonament z dostępem do kanałów HBO, to polecam obserwować program TV. 

Film balkonowy – kiedy na Netflixie? 

„Film balkonowy” raczej nie pojawi się na Netflixie – krótko po premierze na Millennium Docs Against Gravity, trafił on do bazy konkurencji, czyli HBO MAX. Platforma ta słynie z biblioteki pełnej jakościowych filmów, również tych dokumentalnych. Miesięczny abonament jest tam tańszy od dwóch biletów do kina, dlatego jeśli jeszcze nie masz dostępu do HBO MAX, to zachęcamy do wykupienia go – obejrzysz tam również serial „W domu”, którego twórcą jest m.in. Paweł Łoziński. „Film balkonowy” grany jest nadal w mniejszych, studyjnych kinach, polecamy przejrzeć repertuar tych z Twojej okolicy. 

Film balkonowy – opinie

Przez krytyków „Film balkonowy” został oceniony w recenzjach i opiniach  bardzo dobrze. Większość widzów również wychodzi z seansu mile zaskoczona. 

Najlepszy w tym filmie jest chyba bark napompowania i wzniosłości  – nie jest to kolejny przeintelektualizowany dokument o sensie istnienia. Oczywiście „Film balkonowy” dotyczy tematów egzystencjalnych, ale reżyser ugryzł je od całkiem innej strony niż reszta. Co jeszcze sprawia, że ten dokument jest wyjątkowy? To, że nie ma w nim zwrotów akcji, nie ma morału, jasnego zakończenia ani wniosków – kultura jest niestety coraz uboższa w tego typu niedopowiedzenia. Film, spektakl czy książka, jeśli są dobre, to powinny zostawić nas z czymś do przemyślenia. Podawanie wszystkiego na tacy i formułowanie wniosków za odbiorców, aby na ich podstawie stworzyli swój własny światopogląd, jest bez sensu – kultura powinna rozbudzać w nas chęci do drążenia tematu i kolejnych poszukiwań, a nie odciążać nas od obowiązku myślenia. 

Obejrzyj „Film balkonowy” w legalnym źródle i podziel się z nami opinią o dokumencie – czekamy!

Zobacz również:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne