Strona głównaTurystykaCo warto kupić i przywieźć z Ukrainy? TOP rzeczy

Co warto kupić i przywieźć z Ukrainy? TOP rzeczy

Wybierając się w podróż za naszą wschodnią granicę warto wcześniej zasięgnąć trochę informacji na temat jedzenia, kultury czy historii. Chodź w dużym stopniu historia łączy Ukrainę z Polską, to jednak występuje wiele aspektów różniących oba kraje. Co warto więc przywieźć z Ukrainy? Coraz więcej polaków jako kierunek na weekendowe czy dłuższe wypady wybiera Ukraine. Najbardziej popularne stały się Lwów i Kijów. W pierwszej kolejności czekolada Roshen jako prezent z podróży, który każdemu się spodoba. Bo kto nie lubi czekolady? Występuje ich wiele rodzajów, dlatego nikt nie wróci z pustymi rękoma.

Co warto kupić we Lwowie?

Będąc na wakacjach we Lwowie warto kupić kawę i czekoladę – czyli dwie rzeczy z których słynie miasto. Zabór austryjacki wprowadził do Lwowa pewną kulturę picia stąd powstały miejsca w których króluje świeżo parzona kawa czy gorąca czekolada. Jeżeli jesteście kawoszami to obowiązkowo musicie kupić jedną lub dwie paczki kawy. Ale czy to wszystko co warto kupić we Lwowie? Zdecydowanie nie! Liczne nalewki o różnych smakach czy też wódka Khortytsa Ice powinny się znaleźć w drodze powrotnej do Polski.

Co przywieźć z Ukrainy na handel?

Z pewnością wiele osób kusżą niskie ceny na Ukrainie i szukają przez to pomysłu na biznes. Jednak czy wszystko co możesz przywieźć z Ukrainy nadaje się na handel? Zdecydowanie nie! Przez istniejące przepisy celne, które nakładają limity na każdego turystę, który chce wywieźć rzeczy z Ukrainy niemożliwe staje się handlowanie alkoholem czy tytoniem. Warto wspomnieć, że przewożąc produkty spożywcze ich całkowita cena nie może przekroczyć 200 euro. Stąd handel na masową skalę staje się nierealny. Oczywiście istnieje możliwość częstych wizyt za wschodnią granicą i każdorazowego przywiezienia czy to słodyczy czy alkoholu na handel – jednak będzie to na pewno handel detaliczny.

Co można wywieźć z Ukrainy?

Bardzo dużo turystów chętnie sięga po słodycze. Tylko jakie są typowe, które można kupić na Ukrainie? Jedną z nich jest chałwa słonecznikowa, której konsystencja i smak odbiega od tej polskiej. Wracając z Ukrainy warto wywieźć tradycyjną ceramikę, którą zdobi petrykiwka. Jest to piękny wzór przepełniony kwiatami, który symbolizuje szczęście. Co jeszcze polacy chętnie wywożą z Ukrainy? Dużą popularnością cieszą się wyszywanki – czyli bardzo piękne zdobione haftem rzeczy o stylistyce folkloru.

Naturalne leki z Ukrainy

Ukraina jest jednym z tańszych krajów dla polaków, stąd dużym zainteresowaniem cieszą się naturalne leki. Występują one o dużo silniejszym działaniu, zachowując przy tym swój naturalny i zrównoważony skład. Jednym ze znanych naturalnych leków na Ukrainie jest np. nastoyka kalienduly – zawierająca wyciąg z nagietka idealnie sprawdza się na problemy skórne. Innymi produktami, które można znaleźć na targowiskach lub w aptece są oleje roślinne z bergamotki lub drzewa herbacianego.

Produkty z Ukrainy – co jeszcze?

Istnieje bardzo dużo produktów z Ukrainy, które cieszą się dużym zainteresowanie wśród polaków. Ale który można wywieźć z Ukrainy? Na pewno kwas chlebowy. Już za kilka złotych możemy kupić litr. Kolejnymi produktami z Ukrainy są regionalne wina niemusujące tj. Orenda Kagor lub Shabo. Oczywiście można je kupić na Ukrainie w dużych ilościach, jednak problem pojawia się przy odprawie celnej, gdzie obowiązują nas limity. Wspominając o produktach z Ukrainy nie możemy zapomnieć o jednych z najlepszych piw kraftowych wśród naszych sąsiadów. Przed planowanym zakupem można wybrać się do lokalnych producentów u których będziemy mogli degustować. Jest to miła opcja do spędzenia czasu, a przy tym poszukania pamiątek, które warto przywieźć z Ukrainy dla siebie lub niewielki handel.

Ile alkoholu można przywieźć z Ukrainy?

Niskie ceny zachęcają turystów do większych zakupów. Ale ile alkoholu można przywieźć z Ukrainy? Przepisy celne stanowią, że na jedną osobę opuszczającą Ukrainę przypada 1 litr alkoholu wysokoprocentowego np. wódki, 2 litry wina niemusującego oraz 5 litrów piwa. Robiąc zakupy warto mieć na uwadze podane powyżej limity i się ich pilnować. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne