Strona głównaŻyczeniaŻyczenia imieninowe i urodzinowe dla Mikołaja

Życzenia imieninowe i urodzinowe dla Mikołaja

Jako imieniny traktuje się celebrowania dnia konkretnego świętego, ewentualnie błogosławionego. Dni są przypisane do konkretnej daty znajdującej się kalendarzu chrześcijańskim. Świętowanie tego dnia jest podobne do urodzin, jednak druga z dat nie jest już wybierana umownie. Dlatego tak wiele osób poszukuje możliwie najlepszych życzeń imieninowych i urodzinowych dla Mikołaja. W zależności od regionu, tradycji rodzinnych oba osobiste święta obchodzi się mniej lub bardziej hucznie. Jedno pozostaje zawsze niezmienne – wypada złożyć życzenia imieninowe i urodzinowe dla Mikołaja.

Spełnienia marzeń i siły do realizacji celów,

Zdrowia, aby nigdy nie zawodziło,

Szczęścia, bo ono zawsze się przydaje,

Tylko dobrych ludzi w otoczeniu.

Życzenia urodzinowe dla Mikołaja

Nawet w przypadku, gdy dana osoba nie należy do grona świętującego swój jubileusz, w dobrym tonie jest złożenie życzeń urodzinowych dla Mikołaja. Jeśli nie osobiście, to przynajmniej telefonicznie. Świadczy to o dobrym wychowaniu i szacunku – to tak naprawdę niewielki gest, a jakże dużo znaczący. Życzenia urodzinowe dla Mikołaja warto zredagować samodzielnie, ale można posiłkować się poniższymi:

Z okazji urodzin składam serdeczne życzenia,

Zdrowia, życzliwości i jak najmniej smutków,

Wiele dobrych emocji oraz pomyślności,

Niech codziennie towarzyszy Ci słońce.

Życzenia imieninowe dla Mikołaja

Świętowanie imienin można uznać za jedną z tradycji chrześcijańskich. Wierzący rodzice zazwyczaj nadają swoim dzieciom imiona świętych i błogosławionych, aby chronili oni dziecko przez całe jego życie. Życzenia imieninowe dla Mikołaja nie muszą się czymkolwiek wyróżniać, pamięć jest najważniejsza. Każdy, kto poszukuje wyjątkowych życzeń imieninowych dla Mikołaja może wziąć przykład z poniższych i dodać coś od siebie:

Obrania dobrego kierunku działania,

Samych wyjątkowych chwil w gronie najbliższych,

Zadowolenia z życia w każdej sytuacji,

Miłości dodającej codziennie skrzydeł.

Śmieszne życzenia imieninowe dla Mikołaja

Śmieszne życzenia imieninowe dla Mikołaja nie zawsze powinny mieć miejsce. Wiele zależy od osoby, której są składane. Nie wypada tego robić na przykład starszej osobie, duchownym, czy przełożonemu. W takich przypadkach śmieszne życzenia imieninowe dla Mikołaja mogą być po prostu źle przyjęte, a zdecydowanie lepiej postawić na standardowe powinszowania:

Obchodzisz dzisiaj imieninki,

Stąd nasze zadowolone minki,

Oby życie Cię rozpieszczało,

Ani trochę w kość nie dawało.

Życzenia na 18. dla Mikołaja

Jedną z tradycji polskich jest organizacja 18. urodzin, to dla młodej osoby symboliczne przejście z życia nastoletniego do dorosłego. Jest to pewnego rodzaju przełom, otrzymuje się dowód osobisty, można zapisać się na kurs prawa jazdy. Życzenia na 18 dla Mikołaja zazwyczaj krążą wokół tego właśnie tematu. Nie brakuje w nich oczywiście aspektów szczęścia i pomyślności, a także uczucia z prawdziwego zdarzenia:

Każdego dnia pogody ducha i dobrego humoru,

Udanych imprez i w dobrym stanie powrotów do domu,

Oby Ci się zawsze i w każdej sytuacji powodziło,

Każde marzenie w rzeczywistość się przemieniło.

Życzenia urodzinowe dla kolegi Mikołaja

W sieci można znaleźć mnóstwo podpowiedzi odnośnie sposobu organizacji urodzin. Dla wielu osób to święto, które wymaga celebrowania. Życzenia urodzinowe dla kolegi Mikołaja to czasami niemałe wyzwanie. Z jednej strony wypada wpleść w nie coś osobistego, z drugiej nigdy nie ma się pewności, że spodobają się jubilatowi. To właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest złożenie standardowych życzeń urodzinowych dla kolegi Mikołaja:

Dziś urodziny Twoje świętujemy,

Dobrego szampana się napijemy,

100 lat, 100 lat, szczęścia, zdrowia,

Niech nie uderza Ci woda sodowa.

Życzenia urodzinowe dla syna Mikołaja

Dzieci zawsze znajdują zrozumienie u swoich rodziców, prawdziwa miłość rodzicielska potrafi wszystko usprawiedliwić. Dlatego tak dużo wzruszeń zapewniają życzenia urodzinowe dla syna Mikołaja. W zależności od wieku jubilata mogą przybierać na sile. Życzeń urodzinowych dla syna Mikołaja poszukuje się często w sieci, tymczasem może warto napisać je po swojemu:

Oby smutki i troski nie poznały Twojego adresu,

Ale zdrowie i pomyślność zawsze Ci towarzyszyły,

Samych słonecznych dni nastrajających pozytywnie,

Niech wszystko, co złe odejdzie bezpowrotnie.

Imieniny Mikołaja – daty, kiedy wypadają

6 grudnia to oczywiście najczęściej wskazywany dzień imienin Mikołaja. Jak się okazuje również w inne dni można na spokojnie uczcić imieniny Mikołaja. Daty, kiedy wypadają to choćby 21 marca, 19 maja, czy 9 lipca – jest więc z czego wybierać. Życzenia warto przygotować odpowiednio wcześnie:

Życzymy, abyś nie miał żadnych zmartwień,

Żył sobie chwilą, podziwiał słoneczko,

Niech żaden deszcz, ani też chmury,

Nie zniszczą Twojej pięknej fryzury.

Zobacz również:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne