Strona głównaTechnologiaPrzeniesienie numeru do Play przez obcokrajowca – sprawdź, co musisz wiedzieć

Przeniesienie numeru do Play przez obcokrajowca – sprawdź, co musisz wiedzieć

Play należy do spółki P4, która wchodzi w skład francuskiej Grupy Iliad. To operator międzynarodowy regularnie budujący swoją pozycję w Polsce. Oferta Play to już nie tylko usługi telekomunikacyjne, ale również Internet czy telewizja. Klienci cenią sieć za dobrą ofertę i atrakcyjne promocje. Oczywiście numer do Play przenieść może nie tylko obywatel Polski, ale również obcokrajowiec. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Dlaczego warto przenieść numer do Play?

Play jest częstym wyborem użytkowników przy migracji pomiędzy operatorami. W zależności od potrzeb, wymagań wobec oferty i możliwości finansowych, nowy klient sieci Play może wybrać ofertę na abonament, formułę MIX lub telefon na kartę. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, natomiast najczęściej klienci wybierają oferty abonamentowe.

W ofercie na abonament Play przygotował zróżnicowane pakiety S, S+, M, L i HOMEBOX. W każdym pakiecie użytkownik otrzymuje:

  • nielimitowane połączenia na wszystkie numery krajowe komórkowe i stacjonarne (w Polsce i w ramach roamingu UE);

  • nielimitowane wiadomości SMS i MMS (także w roamingu UE);

  • pakiety danych internetowych w liczbie od kilkudziesięciu GB do Internetu bez limitu (tylko na terytorium Polski);

  • pakiety liczące kilkadziesiąt GB danych internetowych do wykorzystania w ramach roamingu UE (na terytorium innych krajów UE oraz w Norwegii, Liechtensteinie i na Islandii).

Przy wyższych pakietach klient otrzyma także dostęp do telewizji Play NOW i karty SIM z bezprzewodowym Internetem. Zachętą jest też nowy telefon – dostępny w atrakcyjnej cenie i z możliwością rozłożenia na 24 raty umowy. Z atrakcyjnych ofert mogą skorzystać obywatele polscy i obcokrajowcy.

Przeniesienie numeru do Play przez obcokrajowca – potrzebne dokumenty

Przy podpisaniu umowy w Play polski obywatel musi mieć ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). W przypadku obcokrajowców należy zadbać o następujące dokumenty:

  1. Paszport lub dowód osobisty z UE.

  2. Karta pobytu.

  3. Jeden dokument dodatkowy:

    • pozwolenie na pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu na umowę o pracę (nie może być starsze niż 30 dni);

    • ważna legitymacja studencka lub doktorancka wydana przez polską uczelnię;

    • ważna karta kredytowa;

    • bieżąca faktura za telefon komórkowy lub stacjonarny od innego operatora, za prąd, gaz, telewizję kablową lub Internet;

Warto w tym miejscu podkreślić, że cudzoziemiec może wnioskować o polski dokument tożsamości, który jest ważny rok. Wniosek o wydanie takiego dokumentu należy złożyć, jeżeli obcokrajowiec przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie ma żadnego obywatelstwa.

Łatwiej otrzymać numer PESEL. Obcokrajowiec numer PESEL otrzymuje automatycznie. Wystarczy, że dokona zameldowania w Polsce na pobyt stały lub czasowy. Jeżeli taka osoba nie ma stałego lub czasowego miejsca zameldowania, wniosek o nadanie numeru PESEL można złożyć w dowolnej gminie.

Jak przenieść numer do Play przez obcokrajowca – przez Internet czy stacjonarnie?

Osoby zdecydowane na przeniesienie numeru do sieci Play mogą skorzystać z formularza internetowego. Po wyborze oferty wypełnianie wniosku zajmie tylko kilka minut. Wystarczy podać i potwierdzić przenoszony numer komórkowy, wpisać dane osobowe i adresowe, a także wybrać metodę dostawy i płatności. Inną opcją jest rozmowa telefoniczna z konsultantem.

Ostatnią opcją jest osobista wizyta w jednym z salonów sieci Play. Listę punktów można znaleźć na stronie play.pl. To również zdecydowanie najlepszy wybór, jeżeli na przeniesienie numeru decyduje się obcokrajowiec. Konsultanci krok po kroku przeprowadzą interesanta przez proces migracji pomiędzy usługodawcami, dlatego cały proces pójdzie sprawniej i zakończy się szybciej. Dotyczy to nie tylko niezbędnych dokumentów, ale również wsparcia w znalezieniu optymalnej oferty.

Cały proces przenoszenia numeru do Play nie powinien napotkać problemów. Wystarczy, że interesant zabierze ze sobą niezbędne dokumenty oraz obecną umowę, żeby konsultant mógł uzupełnić wymagane dane w formularzu.

Numer tymczasowy dla obcokrajowców w Play

Proces migracji można rozpocząć już na 6 miesięcy przed dniem zakończenia umowy z obecnym operatorem. Po podpisaniu umowy z siecią Play nowy klient, również obcokrajowiec, może liczyć na tzw. numer tymczasowy.

To specjalna oferta dostępna przez okres maksymalnie 6 miesięcy, ale nie dłużej niż do zakończenia umowy z obecnym operatorem i przejścia do Play. Numer tymczasowy z ofertą docelową jest bezpłatny, żeby nie narażać użytkownika na opłacanie jednocześnie dwóch abonamentów.

Przeniesienie numeru do Play jest więc szybkie i proste. Problemu z migracją nie będą mieć również obcokrajowcy, którzy mogą okazać ważne wymagane dokumenty. Natomiast dla sprawniejszej migracji wszystkie formalności najlepiej powierzyć konsultantowi w salonie sieci Play.

Materiał promocyjny.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne