Strona głównaFinanseProvident - jak sprawdzić zadłużenie?

Provident – jak sprawdzić zadłużenie?

Często gdy mamy kilka zobowiązań finansowych, mylą nam się terminy spłat poszczególnych rat, zwłaszcza jeśli nie mamy zlecenia stałego. Gorzej bywa, gdy z powodu problemów finansowych nie spłacimy jakiejś raty i dodatkowo dochodzą karne odsetki. Tłumaczymy na przykładzie jednej z firm pożyczkowych –  w tym wypadku firmy Provident jak sprawdzić zadłużenie.

Provident to jedna z prężniej działających firm pożyczkowych, która zyskała popularność między innymi dlatego, że pożyczkę można w tej firmie wziąć przez Internet. Jeśli tak właśnie postąpiliśmy, w panelu klienta po zalogowaniu znajdziemy wszystkie potrzebne informacje. Wystarczy wejść w sekcję Moje konto. Jeśli nie pamiętamy danych do logowania, login powinien znajdować się w umowie lub wystarczy skorzystać z opcji Zapomniałem hasła.

Jeśli w firmie Provident zadłużenie, czyli naszą pożyczkę braliśmy w sposób tradycyjny, do dyspozycji mamy cztery opcje:

  1. kontakt z naszym konsultantem, jeśli wybraliśmy w umowie taką opcję, 
  2. kontakt telefoniczny poprzez infolinię – nr 600 200 200,
  3. kontakt online w sekcji Kontakt na portalu Providenta,
  4. kontakt listowny w sprawie Provident zadłużenie.

W przypadku kontaktu telefonicznego, listownego i kontaktu online będziemy musieli potwierdzić naszą tożsamość, dołączając np. skan dowodu lub podając przez telefon nasze dane, numer umowy, numer konta itp. Zapytując listownie o stan Provident zadłużenie, musimy podać, w jakiej formie firma ma nam przesłać odpowiedź – jeśli podamy np. swego maila, uzyskamy ją szybciej.

Provident jak sprawdzić zadłużenie w BIK

Jeśli z jakichś względów nie chcemy sprawdzić Provident zadłużenie bezpośrednio w tej firmie, możemy skorzystać z Biura Informacji kredytowej. Mimo że Provident nie jest bankiem, tylko firma pożyczkową, zgodnie z ustawą ma obowiązek przekazywania do BIK danych o wszystkich swoich klientach. Usługa  raportu z BIK jest płatna (opłata wynosi kilkadziesiąt złotych), ale zyskujemy dane na temat Provident zadłużenie, którymi np. posługują się banki do oceny naszej zdolności kredytowej.

BIK oferuje następujące usługi:

– pełny raport o naszym zadłużeniu (usługa płatna), 

– usługa Alert BIK – dzięki SMS-om możemy na bieżąco kontrolować stan naszego zadłużenia. 

– usługę zastrzeżenia dowodu osobistego w przypadku, gdy zgubiliśmy dokument lub mamy podejrzenie, że ktoś nam go ukradł..

Aby otrzymać pełny raport BIK, należy założyć konto na portalu biura, a następnie potwierdzić naszą tożsamość:

– wysyłając mailem skan dowodu

– składając podpis elektroniczny

– wysyłając list polecony pocztą tradycyjną.

Provident jak sprawdzić zadłużenie w KRD

Równie pomocna, a darmowa opcja sprawdzenia zadłużenia w Providencie lub innej firmie pożyczkowej to usługa Sprawdź swój PESEL w Krajowym Rejestrze Długów. Dzięki niej możemy otrzymać raport zawierający nie tylko dane na temat naszej terminowej spłaty zadłużeń, a więc historii spłaty kredytów i pożyczek, ale również aktualny poziom zadłużenia. Warto zajrzeć do KRD, nawet jeśli teoretycznie nie mamy zobowiązań. Zawsze może się zdarzyć, że ktoś skradnie nasze dane i weźmie na nasze konto kredyt lub pożyczkę. Zamiast sprawdzać wiele firm takich jak Provident, zadłużenie, które rzekomo zrobiliśmy, odnajdziemy w jednej bazie, i to zupełnie za darmo. Co prawda nie uzyskamy tak szczegółowych raportów jak w BIK, ale zawsze możemy zacząć od KRD, a potem drążyć bazę BIK.

Długi w bazie EGRIF Biuro Informacji Gospodarczej

Warto skorzystać z tej bazy, bo od kiedy właścicielem tej bazy jest Grupa Kapitałowa Kruk, dane uaktualniane są co kwartał. Możemy więc być niemal pewni, że w bazie nie ma nieaktualnych danych, chyba że zależy nam na uzyskaniu danych co do złotówki. Wtedy EGRIF BIG dla Provident jak sprawdzić zadłużenie nie będzie wiarygodne w 100 procentach.

Jeśli problem długów Cię dotyczy, możesz liczyć na naszą pomoc. Bezpłatny kontakt to z całą pewnością rozwieje Twoje wątpliwości.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne