Strona głównatopJak zostać kurierem Glovo i jak wygląda praca?

Jak zostać kurierem Glovo i jak wygląda praca?

Praca w charakterze dostawcy zdobywa coraz większą popularność w wielu krajach Europy, w tym także w Polsce. Często podejmowana jest przez studentów oraz osoby poszukujące dodatkowego źródła dochodu, ale nie tylko! Zadaniem kurierów Glovo jest dostarczanie posiłków oraz wielu innych artykułów pod same drzwi klienta. Do tego celu niezbędna jest odpowiednia aplikacja. Kurier rozwozi zamówienia w zaplanowanych terminach, korzystając przy tym z dowolnego środka transportu.

Kto może zostać kurierem? Jak zacząć pracę w Glovo? Ile zarabiają kurierzy Glovo? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tym artykule! Sprawdź koniecznie!

Czym jest aplikacja Glovo?

Glovo to hiszpańska firma, która pojawiła się na rynku już w 2015 roku. Przedsiębiorstwo to stworzyło własną aplikację pozwalającą swoim użytkownikom na zamawianie do domu zarówno posiłków z restauracji, jak i artykułów ze sklepów spożywczych, wielobranżowych czy odzieżowych, drogerii i wielu innych. Co więcej, dzięki aplikacji Glovo możemy na bieżąco śledzić w czasie rzeczywistym trasę kuriera od momentu, w którym odbierze zamówienie, aż do momentu dostarczenia go pod nasze drzwi.

Kurier Glovo realizuje zamówienie za pośrednictwem dowolnego środka transportu. Można więc postawić nie tylko na samochód, ale i rower, skuter czy nawet hulajnogę.

Zalety współpracy z Glovo

Podstawową zaletą pracy kuriera Glovo jest bardzo szybki i prosty proces rekrutacji. Kierowca sam decyduje, jakie zamówienia przyjmuje, a po mieście może przemieszczać się swoim ulubionym środkiem transportu. Jeżeli więc np. uwielbiasz jazdę na rowerze, możesz połączyć tę pasję z zarabianiem, a przy okazji poprawić również swoją kondycję!

Kurierzy mają możliwość samodzielnie zaplanować godziny swojej pracy w aplikacji, co pozwala na swobodne dysponowanie czasem. Musisz tylko pamiętać, aby raz w tygodniu zarezerwować w kalendarzu godziny, w których jesteś w stanie przyjmować zlecenia.

Co więcej, im dłużej pracujesz w godzinach najwyższego zapotrzebowania, tym łatwiej będzie ci rezerwować najatrakcyjniejsze bloki czasowe. Najwięcej punktów zbierają najczęściej te osoby, które pracują popołudniami oraz w weekendy. Kurier Glovo może też liczyć na dodatkowe bonusy, np. pracując podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Dostawca jedzenia

Ponadto współpraca z Glovo pozwala uzyskać satysfakcjonujące zarobki. Aby jednak pracować dla Glovo, musisz mieć własną działalność gospodarczą. Jeżeli nie chcesz zakładać własnego przedsiębiorstwa i prowadzić skomplikowanej księgowości, dobrym rozwiązaniem może okazać się współpraca z Flow Apps, na którą decyduje się wielu kurierów. Jest to partner Glovo zajmujący się wszystkimi formalnościami związanymi z zatrudnieniem, który zagwarantuje pełne wsparcie na każdym etapie współpracy za niewielką prowizję.

Ile można zarobić, pracując jako kurier Glovo?

Ile zarabia kurier Glovo? Wielu aktywnych pracowników w ciągu godziny zarabia od około 25 do około 35 zł. Możesz uzyskać też wyższe wynagrodzenie. Wszystko zależy jednak od przejechanych kilometrów, dodatkowych bonusów, ilości przepracowanych godzin oraz twojego zaangażowania, doświadczenia czy ocen w aplikacji.

Na dodatkowy zarobek można liczyć także w przypadku, gdy klient zmieni adres dostawy lub oczekiwanie w lokalu na wydanie produktów jest zbyt długie. Dlatego wielu kurierów Glovo zarabia w ciągu miesiąca naprawdę sporą sumę!

Kurier Glovo – jakie wytyczne musi spełniać kandydat na to stanowisko?

Kurier Glovo powinien mieć ukończone 18 lat i posiadać telefon z systemem Android lub iOS oraz dostępem do internetu. Aby pracować dla Glovo, trzeba zaopatrzyć się we własny pojazd, którym będziemy dowozić zamówienia. Można też skorzystać z ofert najmu, jakie często proponują partnerzy flotowi. Jeżeli kurier będzie realizował dostawy za pomocą samochodu, wymagane jest prawo jazdy kategorii B.

Dużym atutem kandydata na to stanowisko będzie wysoka kultura osobista, uprzejmość i dobry kontakt z klientem. Mile widziana jest znajomość topografii miasta. Warto także zapoznać się z zasadami obchodzenia się z żywnością.

Obcokrajowiec podejmujący zatrudnienie na terenie Polski zobowiązany jest natomiast przedstawić zezwolenie lub tymczasowe zezwolenie. Kurier musi również prowadzić własną działalność gospodarczą (lub współpracować z partnerem rozliczeniowym) oraz zarejestrować się na stronie Glovo.

Kurier Glovo – jak zacząć pracę krok po kroku?

Jak zostać kurierem Glovo? Oto co musisz zrobić krok po kroku, aby móc rozpocząć pracę!

  • Jeżeli chcesz współpracować z partnerem rozliczeniowym, zarejestruj się na jego stronie i wypełnij krótki formularz, a następnie wygeneruj i podpisz umowę.
  • Kolejnym krokiem będzie rejestracja na stronie Glovo, gdzie należy podać informacje takie jak preferowane godziny pracy, pojazd, z jakiego będziesz korzystać, miasto oraz swój numer telefonu i adres e-mail.
  • Następnie wybierz formę współpracy. Jeżeli zdecydowałeś się na umowę z partnerem flotowym, koniecznie zaznacz to w systemie.
  • Teraz wystarczy odbyć krótkie szkolenie online (link otrzymasz mailem).
  • Po ukończeniu szkolenia należy tylko uzupełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać wymagane dokumenty, w tym zdjęcie profilowe, dowód tożsamości oraz umowę z Flow Apps, jeżeli zdecydujesz się na współpracę.
  • Po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia musisz poczekać na wysyłkę sprzętu, który jest niezbędny do rozpoczęcia pracy.
  • Jak tylko odbierzesz swój plecak termiczny, konto kurierskie zostanie utworzone automatycznie. Wtedy też otrzymasz wiadomość z danymi potrzebnymi do zalogowania.
Kurier z plecakiem termicznym

Przyjmowanie zamówień możliwe jest już kilka dni po pomyślnej rejestracji w Glovo. Czas, w jakim zostanie aktywowane konto, uzależniony będzie jednak od aktualnego zapotrzebowania na kurierów w danym mieście. Pobierz więc aplikację mobilną Glovo Courier, dzięki której będziesz mógł realizować zamówienia, zarezerwuj swoje pierwsze godziny i zacznij pracę!

Współpraca z Glovo bez zakładania własnej działalności gospodarczej? Dzięki Flow Apps to możliwe!

Dzięki współpracy z partnerem rozliczeniowym, jakim jest Flow Apps, nie musisz zakładać własnej działalności. Pracujesz na umowie-zleceniu, a na początku roku otrzymujesz tylko PIT, za pomocą którego rozliczysz się z urzędem skarbowym. Flow Apps to też gwarancja legalnej pracy. Taka współpraca gwarantuje kurierowi terminowe wypłaty i możliwość zarabiania z wykorzystaniem kilku aplikacji jednocześnie, co zapewnia jeszcze większe zyski!

Rekomendowany partner Glovo wspiera swoich kurierów sztabem rzetelnych, wyszkolonych pracowników, którzy służą pomocą na każdym etapie współpracy. Flow Apps zajmie się wszystkimi formalnościami, księgowością i opłatami, abyś Ty mógł skupić się tylko na zarabianiu!

Artykuł sponsorowany

Sprawdź jeszcze

Popularne