Strona głównaZakupyGablota na sztandar - gdzie ją kupić i na co zwracać uwagę?

Gablota na sztandar – gdzie ją kupić i na co zwracać uwagę?

Nadanie sztandaru jest synonimem wielkiego wyróżnienia. Z tego względu należy traktować go z należytym szacunkiem w święta i na co dzień. Gablota na sztandar to znakomity sposób na podkreślenie rangi wyjątkowego  symbolu i wyeksponowania jego charakteru. Przekonaj się, czym powinna się charakteryzować dobra gablota, ile kosztuje i jaki model sprawdzi się najlepiej w Twoim pomieszczeniu. Podpowiemy, gdzie kupić odpowiedni model.

Gablota na sztandar – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odpowiednia gablota powinna pasować do miejsca, niezależnie, czy jest to placówka oświatowa, urząd, czy inna instytucja. Ważnym kryterium wyboru produktu jest materiał, który decyduje o trwałości. 

Wykonanie ramy

Polecamy gabloty na sztandar wykonane z aluminium anodowanego, które jest lekkie, a zarazem odporne na korodowanie. Dzięki procesom obróbki metalu jest on twardy, gładki i wytrzymały. Aluminium anodowane na srebrno lub malowane na złoto, do złudzenia przypomina oryginalne surowce i wygląda efektownie nawet z upływem lat. 

Przeszklenie

Jeśli chodzi o przeszklenie gabloty na sztandar warto zadbać, by drzwi były wykonane z bezpiecznego szkła akrylowego. Zapobiega ono ewentualnym urazom, do których dochodzi przy zbiciu klasycznego szkła. Szklana szyba podczas rozbicia może trwale okaleczyć ciało, nawet jeśli nie znajduje się ono na wysokości. Szkło akrylowe jest więc polecane szczególnie do gablot na sztandar do szkoły.

Wymiary

Jeśli zastanawiasz się, jaki wymiar gabloty wybrać, zacznij od zmierzenia proporca. 

Standardowe rozmiary ram gablot to: 

– 100 x 100 x 10 cm,

– 120 x 120 x 10 cm, 

– 150 x 140 x 10 cm,

– 150 x 140 x 13 cm,

– 160 x 140 x 10 cm,

– 160 x 140 x 13 cm,

– 170 x 140 x 10 cm,

– 170 x 140 x 13 cm.

Gdy standardowy rozmiar gabloty na sztandar nie jest właściwy, możesz zamówić także model stworzony na specjalne zamówienie. Dzięki tej usłudze dopasujesz rozmiar produktu do swoich potrzeb.

Tło i oświetlenie

Warto, by reprezentowane godło było dobrze wyeksponowane i tworzyło spójną całość z wystrojem wnętrza. Jedną z opcji ukazania walorów sztandaru jest oświetlenie wszystkich jego elementów. Jeśli chodzi o tło możesz wybrać klasyczną i elegancką biel lub okleinę kolorową, czy też filc. Dobór materiału i oświetlenia pozwoli Ci stworzyć unikalną kompozycję dopasowaną do stylistyki.

Gablota na sztandar do szkoły

Z powodu dużej aktywności dzieci, gablota na sztandar do szkoły powinna być przede wszystkim bezpieczna. Tak jak wspomnieliśmy drzwi powinny być wykonane ze szkła akrylowego. Powinny także posiadać zaokrąglone narożniki z tworzywa sztucznego. Z racji tego, że szkoły są miejscami zatłoczonymi, warto wybrać gablotę na ścianę, która zaoszczędzi wiele miejsca na korytarzu. Jeśli wybierzesz ten wariant, zadbaj o solidne mocowanie gabloty. Każdy model powinien być zaopatrzony w zestaw montażowy wraz z instrukcją w komplecie. Gablota na sztandar do szkoły powinna być również reprezentacyjna i dopasowana do stylistyki placówki oświaty. 

Gablota na sztandar OSP – zdjęcie pochodzi ze strony gabloty.com

Gablota na sztandar OSP

Każda jednostka ochotniczej straży pożarnej z dumą prezentuje swój proporzec. Dobór koloru i materiału w tle pozwala dopasować wygląd gabloty do reprezentowanych barw. Gablota na sztandar OSP w wielu przypadkach jest okazała. Z myślą o większych proporcach możesz wybrać modele o większych wymiarach, które zamiast podpórek są wyposażone w siłowniki gazowe. To nowoczesne rozwiązanie pozwoli Ci wygodnie korzystać z gabloty, bez konieczności wkładania wysiłku w jej otworzenie lub zamknięcie. W wyborze gabloty na sztandar OSP ważne jest także oświetlenie, które z pewnością docenią osoby odwiedzający jednostkę podczas ważnych uroczystości i na co dzień.

Gablota na sztandar – cena i dostępność

Zastanawiasz się, gdzie i za ile można nabyć gablotę na sztandar? Cena jest zależna od konkretnego modelu i oscyluje w granicach od 1200 do 3600 zł. Do droższych wariantów należą gabloty zaopatrzone w siłowniki gazowe, które są łatwiejsze w obsłudze i przystosowane do większych sztandarów. W przypadku gablot na sztandar, cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru, a jakość wykonania i wygląd. Pamiętaj, że jest to zakup na lata.

W kwestii wyboru sklepu polecamy korzystanie z usług doświadczonych sprzedawców, którzy oferują sprawdzone i solidne produkty. Przykładem marki oferującej godne uwagi gabloty na sztandar jest firma gabloty.com. W jej ofercie znajdziesz wiele dostępnych modeli w przystępnych cenach i usługę bezpłatnego transportu produktu. Postaw na nowoczesne gabloty, które są bezpieczne i doskonale eksponują reprezentowane barwy. Zadbaj o wyposażenie szkoły, jednostki OSP, muzeum, placówki medycznej czy urzędu. 

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne