Karta eSIM to prawdziwy przełom w świecie rozwiązań mobilnych. Coraz więcej smartfonów, smartwatchy i tabletów obsługuje już tę funkcję. Rozważasz zakup nowego telefonu z kartą eSIM? Dowiedz się wszystkiego, co niezbędne na ten temat, aby wykorzystać w pełni potencjał rewolucyjnej technologii.
1. Co to jest karta eSIM i czym się różni od tradycyjnego SIM-a?
Karta eSIM to wirtualna karta SIM, która zapisuje się w module wbudowanym w urządzeniu mobilnym. Dzięki niej nie musisz ręcznie instalować fizycznej karty. W przypadku plastikowej karty SIM za każdym razem, gdy chcesz zmienić operatora, musisz odwiedzić punkt sprzedaży lub oczekiwać na kuriera z paczką. Przy eSIM-ie nie trzeba na nic czekać!
Wirtualna karta SIM to przede wszystkim wygoda. Aktywacja trwa zaledwie kilka chwil, a później możesz już tylko cieszyć się korzyściami z eSIM-a. Takie rozwiązanie przyda Ci się m.in. w podróży – ułatwi Ci instalację karty lokalnego operatora w danym kraju.
2. Jak karta eSIM działa na telefonie? Jakie są smartfony z eSIM-em?
Korzystasz z telefonu do pracy lub prowadzenia biznesu? Możesz jednocześnie używać dwóch kart na jednym telefonie, aby wygodnie przełączać się między służbowym i prywatnym numerem. Kartę eSIM możesz połączyć z tradycyjną kartą SIM i w ten sposób korzystać z funkcji Dual SIM na telefonie, który nie ma dwóch slotów na fizyczne karty.
Zastanawiasz się, co się dzieje, jeśli korzystasz z kilku kart jednocześnie na telefonie? Oba moduły są wtedy aktywne i przetwarzają dane, co może mieć nieznaczny wpływ na kondycję baterii. Jeżeli jednak karty eSIM nie są aktywne w tym samym czasie, nie musisz się przejmować! Co więcej, nowoczesne smartfony z eSIM-em są zoptymalizowane pod kątem zużycia energii.
Oto lista niektórych popularnych smartfonów, które wspierają eSIM:
- iPhone (XS, XS Max, XR, SE, Pro Max, seria 11 i nowsze)
- Samsung Galaxy (A 54, Fold i nowsze, Z Flip i nowsze, S20 i nowsze)
- Xiaomi (12T Pro)
3. Jak działa eSIM na różnych urządzeniach mobilnych?
Dzięki technologii eSIM możesz korzystać z tego samego numeru telefonu na kilku urządzeniach. To sprawia, że jesteś zawsze w łączności, bez względu na to, czy akurat masz przy sobie smartfon, czy tylko inteligentny zegarek. Z kartą eSIM:
- Na smartwatchu – wykorzystasz w pełni potencjał swojego smart zegarka, np. podczas uprawiania sportów. Smartwatch z eSIM-em pozwoli Ci nie tylko mierzyć tętno w trakcie biegu w trybie offline, ale też streamować muzykę czy odpowiadać na wiadomości z Messengera i odbierać połączenia. Dzięki temu możesz w końcu wyjść z domu na spontaniczny spacer i nie myśleć, czy masz telefon w kieszeni.
- Na tablecie – skorzystasz z transferu danych bez dostępu do Wi-Fi. Taką funkcję doceni każdy, kto chce popracować w kawiarni w trakcie pracy zdalnej. Przyda Ci się to też w podróży, aby oglądać seriale na swoim tablecie (bez konieczności wcześniejszego ściągania odcinków bezpośrednio na urządzenie, aby potem oglądać je offline).
4. Jak bezpieczna jest karta eSIM?
Zastanawiasz się, czy warto przejść na eSIM? Masz wątpliwości co do kwestii bezpieczeństwa? Bez obaw! Karta eSIM to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż plastikowy SIM. W przypadku kradzieży telefonu złodziejowi dużo trudniej będzie pozbyć się wirtualnej karty z Twojego urządzenia – trzeba do tego znać kod PIN. Dzięki temu masz większe szanse, aby namierzyć zagubiony telefon.
Jak aktywować kartę eSIM? W Orange Flex to bardzo proste
Aktywacja eSIM-a może wyglądać różnie w zależności od operatora. W Orange Flex ten proces jest wyjątkowo prosty. Orange Flex to oferta komórkowa w formie subskrypcji, która działa w całości w aplikacji mobilnej. Dzięki temu również aktywację eSIM-a wykonasz za pomocą apki – zajmuje to chwilę i wymaga raptem paru kliknięć.
Możliwe są dwie opcje instalacji:
- eSIM jako karta główna – ściągnij aplikację, wybierz plan komórkowy, z którego chcesz korzystać, i zaznacz opcję karty eSIM przy rejestracji. Aplikacja poprowadzi Cię przez proces krok po kroku i za chwilę będzie po wszystkim – w końcu nie musisz czekać na kuriera z SIM-em.
- eSIM jako karta dodatkowa – wykorzystasz ją np. do smartwatcha czy tabletu. Jeśli masz już swój plan we Flexie, to dodatkową kartę eSIM ze swoim numerem możesz pobrać za darmo (a w wyższych planach – nawet 2 lub 3 karty!). Odszukaj w aplikacji sekcję zarządzania kartami SIM i wybierz opcję Dodaj kartę SIM.
Jeszcze nie jesteś częścią Flexa? Przenieś numer przez aplikację! Sprawdź, co jeszcze zyskasz dzięki technologii eSIM w Orange Flex: https://flex.orange.pl/uslugi/esim
Artykuł sponsorowany.