Strona głównaMotoryzacjaWynajęty samochód w Gdyni – czy to dobre rozwiązanie?

Wynajęty samochód w Gdyni – czy to dobre rozwiązanie?

Popularność wypożyczalni samochodów w wielu polskich miastach regularnie wzrasta. Spowodowane jest to sporym zainteresowaniem wśród turystów bądź osób odbywających podróże służbowe. Dożyliśmy czasów, w których człowiek przyjeżdzający do obcego miasta, nie jest uzależniony wyłącznie od środków komunikacji miejskiej oraz własnych nóg.

Dziś bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie wypożyczyć samochód, rower czy nawet hulajnogę elektryczną. Form tego typu usług również jest wiele. W poniższym wpisie zajmiemy się natomiast opcją wynajmu krótkoterminowego samochodów osobowych. Sprawdzimy, czy taki zabieg w ogóle się opłaca oraz gdzie możemy poruszać się wynajętym samochodem.

Czy samochód w Gdyni się przydaje?

Jak doskonale wiemy, Gdynia jest częścią Trójmiasta i lokuje się tuż przy brzegu Bałtyku. Zazwyczaj, podróżujący w te strony turyści chcą zwiedzić na raz wszystkie trzy miasta. Niekiedy, w krótkim czasie jest to niemożliwe, a to ze względu na konieczność bycia uzależnionym od SKM. Można oczywiście korzystać z pomocy taksówek, które niestety z roku na rok stają się coraz droższe. Kilka kursów tym sposobem może pozbawić nas sporej sumy pieniędzy.

Doskonałym rozwiązaniem jest więc wynajem samochodu. Wypożyczalnie w Gdyni oferują szeroki wybór pojazdów z przeróżnych segmentów. Cena za dobowy wynajem takiego auta jest przeważnie równa trzem międzymiastowym kursom taksówki. Oczywiście, stawka za dobę jest zależna w dużej mierze od rodzaju samochodu.

Podstawowe informacje o wynajmie samochodów

Wiele osób zastanawia się, jak w ogóle działa wynajem aut Gdynia. Otóż, w większości wypożyczalni, nie jest konieczne wybieranie się do punktu stacjonarnego w ramach zrobienia rezerwacji. Wystarczy jedynie wejść na stronę danej wypożyczalni i zapisać się poprzez wybranie określonego modelu pojazdu na dany dzień.

Coraz więcej firm wynajmujących samochody oferuje podstawienie danego modelu pod wskazany przez klienta adres. Tam odbywa się zazwyczaj krótkie przekazanie samochodu, w postaci ukazania dowodu osobistego, prawa jazdy i pobrania kaucji.

Wszystkie samochody z floty są w pełni ubezpieczone i eksploatowane na bieżąco. W razie pojawienia się jakiejkolwiek awarii, klientowi od razu przysługuje samochód zastępczy.

Gdzie możemy wybrać się wynajętym samochodem?

Prawdę mówiąc, wszędzie. Dziś mało kto zwraca uwagę na dobowy limit kilometrów czy lokalizację pojazdu. Wypożyczając samochód w Gdyni, śmiało można wybrać się nim nawet w podróż po całej Polsce. Przeważnie jednak, wynajem samochodu w tym mieście jest ukierunkowany chęcią zwiedzenia całego Trójmiasta.

Infrastruktura między miastami jest bardzo dobrze rozbudowana. To przekłada się na szybsze dotarcie do celu w wygodnym i bezpiecznym pojeździe. Warto wspomnieć jeszcze o szeroko rozbudowanym wyposażeniu wszystkich samochodów na wynajem. Są one w pełni przystosowane do przewozu dzieci, a także posiadają wszystkie niezbędne dla każdego auta akcesoria. Przyjeżdżając do Gdyni, warto skorzystać z usługi wynajmu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne