Strona głównaOpiniePaczka w Ruchu - opinie o przesyłkach

Paczka w Ruchu – opinie o przesyłkach

Odkąd sklepy internetowe zdominowały rynek, możliwości wysyłania i odbierania paczek nie tylko za pośrednictwem poczty czy firm kurierskich stały się pożądanymi usługami. Jedną z takich możliwości jest Paczka w Ruchu. Opinie o tym rozwiązaniu są bardzo pozytywne. Wiążą się z wygodą zapewnioną zarówno dla osoby wysyłającej paczki, jak i dla ich odbiorców. Jak wyglądają te usługi, ile kosztują i czy warto z nich skorzystać?

Sprawdź czy poczta polska dostarcza paczki w soboty!

Jak nadawać paczki w Ruchu – opinie

Nie ma nic prostszego! Właściwie niewiele trzeba, by nadać paczkę w Ruchu. Opinie na ten temat są jednoznacznie pozytywne. Wystarczy, że wypełnimy specjalny formularz nadania, a następnie wydrukujemy etykietę i wygenerujemy kod odbioru. Z etykietą i paczką udajemy się do najbliższego punktu. Może to być kiosk Ruchu, automat paczkowy lub stacja benzynowa Orlen. Tam nadajemy paczkę i to wszystko. Paczki dostarczane są przez ogólnopolską sieć logistyczną Ruch. Nie musimy obawiać się, że czas oczekiwania na doręczenie będzie bardzo długi. Wręcz przeciwnie. Co ważne, właściwie cały proces nadania wraz z opłaceniem przesyłki przebiega online. Jedyne, co my sami musimy zrobić jako nadawcy, to dostarczyć paczkę do punktu nadania.

Jak odbierać paczki w Ruchu – opinie

Paczki można odbierać w kioskach Ruch, a także na wybranych stacjach Orlen oraz w automatach paczkowych. Czas dostawy zazwyczaj wynosi 1-2 dni robocze. Na odbiór paczki mamy 3 dni od momentu otrzymania powiadomienia SMS. Paczka w Ruchu opinie ma pozytywne również dlatego, że można je odbierać wygodnie za pomocą specjalnego kodu podanego w SMS lub za pomocą aplikacji mobilnej. To dziecinnie łatwe. W razie jakichkolwiek problemów zawsze możemy skorzystać z profesjonalnej, sprawnej pomocy w dziale obsługi klienta. I to niezależnie od tego, czy jesteśmy nadawcą czy odbiorcą przesyłki. 

Najważniejsze zalety paczki w Ruchu

Trudno przecenić wygodę, jaką zapewnia nam taki sposób nadawania i odbierania paczek. Przede wszystkim – jest taniej niż w przypadku paczki kurierskiej. Zwykle koszt takiej przesyłki jest niższy o kilka złotych. Poza tym mamy pełną swobodę w doborze pory, w jakiej nadamy paczkę lub zgłosimy się po jej odbiór. Ograniczają nas jedynie godziny pracy konkretnego punktu. Nie musimy zostawać w domu, żeby odebrać paczkę kiedy przyjedzie kurier. Nie ma potrzeby też czekać na kuriera, który ma zabrać od nas paczkę w dalszą drogę. To ważne udogodnienie dla osób pracujących poza miejscem zamieszkania. Na dedykowanej stronie możemy na bieżąco monitorować, gdzie znajduje się nasza przesyłka. Możemy również sprawdzić gdzie znajduje się najbliższy punkt nadania i odbioru.

Na stronie internetowej możemy także wypełnić formularz nadania paczki, wygenerować kod odbioru i etykietę do wydrukowania. Co ważne, oferta paczek w Ruchu jest skierowana do różnych klientów – zarówno tych indywidualnych, jak i biznesowych. Każdy natomiast może liczyć na najlepsze ceny i wysoką jakość usług. Bardzo duże ułatwienie stanowi także specjalnie przygotowana aplikacja. Pozwala ona na bieżąco śledzić drogę nadawanych paczek. Adresaci mogą z kolei sprawdzać kiedy paczka dotrze na miejsce i będzie gotowa do odbioru. Trudno o wygodniejsze rozwiązanie.

Aliexpress i komunikat przesyłka oclona? Sprawdź nasz kolejny artykuł.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne