Strona głównaZakupyLanvigator - czy warto kupować chińskie opony?

Lanvigator – czy warto kupować chińskie opony?

Lanvigator to marka opon samochodowych produkcji chińskiej, bardzo popularnych również w Polsce. Wyróżniają je niskie, konkurencyjne ceny. Jakie są wady i zalety produktów Lanvigator, opinie użytkowników i czy warto inwestować w tanie opony?

Co to za firma?

Lanvigator to marka opon produkowanych przez firmę Huadong Rubber Co., Ltd.  Są one wyrobem chińskim, co dla wielu użytkowników jest wadą i na wstępie je dyskwalifikuje. Przyjrzyjmy się jednak bliżej tej marce. Lanvigator produkuje rocznie ok. 12 milionów opon zimowych, letnich i całorocznych do samochodów. Z jednej strony tak masowa produkcja (i to chińska) nie wzbudza zaufania, ale z drugiej świadczy też o niesłabnącej popularności tej marki. Lanvigator posiada wszelkie wymagane certyfikaty, co czyni jego wyroby bezpiecznymi w użytkowaniu. Są to tańsze zamienniki markowych opon, które proporcjonalnie do najwyższej jakości są bardzo drogie.

Czy warto inwestować w chińską markę?

Jeszcze kilkanaście lat temu kierowcy, którzy chcieli nabyć opony mniejszym kosztem, mieli do wyboru jedynie zakup używanych. Obecnie dostępne są tańsze produkty, nowe, nieużywane, produkowane w Chinach. Mimo że chińszczyzna kojarzy się z marną jakością, to nie można demonizowac opon Lanvigator. Opinie użytkowników są w miarę dobre. Opony sprowadzane z innych rynków muszą przechodzić odpowiednie testy, które je dopuszczają do użytku na drogach europejskich (dotyczące np. wymiarów ogumienia czy przyczepności opon na różnych rodzajach nawierzchni – śliskiej, suchej, mokrej). Wiadomo, że opony Lanvigator nie mają tak dobrych wyników, jak opony najlepszych producentów, ale ich użytkowanie jest całkowicie bezpieczne i dozwolone. Mimo że są gorszej jakości, to koszt zakupu jest również niższy i dobry stosunek ceny do jakości przyciąga wielu klientów z całego świata.

Opony Lanvigator – opinie

Fora internetowe dotyczące opon do samochodów są raczej monotematyczne – są osoby, które polecają i kupują tylko opony renomowanych marek, tłumacząc to większym bezpieczeństwem jazdy oraz mnóstwo ludzi, których nie stać i oszczędzają pieniądze, kupując opony średniej jakości. Najlepsze opinie zbierają opony Lanvigator wysokowydajne do samochodów typu UHP i SUV. Mają niski opór toczenia, co jest ich niezaprzeczalnym atutem. Również w ramach jednej marki bywają produkty lepszej i gorszej jakości, a niektóre opony Lanvigator są faktycznie wydajnym i konkurencyjnym produktem. Opony zimowe chińskiego producenta to Lanvigator SnowPower – opinii na ich temat nie ma zbyt wielu w sieci, ale w teście opon Autobild, w którym brano pod uwagę drogę hamowania na mokrej nawierzchni, mają wynik 46,6 m, przy najlepszym wyniku 34,2 m. Oznacza to, że na pewno nie można ich zaliczyć do górnej półki producentów opon i wynik ten jest raczej poniżej przeciętnej. Kupując jednak produkty tańsze, trzeba się liczyć z tym, że ich jakość jest również niższa.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne