Strona głównaFinanseCzy możliwa jest pożyczka za darmo?

Czy możliwa jest pożyczka za darmo?

Skomplikowane procedury i wysokie opłaty mogą skutecznie zniechęcić do korzystania z usług finansowych. A gdyby tak tylko znaleźć zobowiązanie, o które można starać się błyskawicznie, bez dodatkowych kosztów… Na szczęście nie trzeba długo szukać. Firmy pozabankowe przygotowały specjalną promocję dla nowych klientów. Sprawdź, na czym polega pożyczka za darmo i jak znaleźć najlepszą ofertę. 

Czy pożyczka za darmo rzeczywiście nie zawiera dodatkowych opłat? 

Darmowe pożyczki, chwilówka za 0 zł, pożyczka za darmo – to hasła, które często można spotkać w Internecie. Zastanawiające jest jednak to, czy to w ogóle możliwe. Niektórzy z góry zakładają, że jest to zwykły chwyt marketingowy albo – co gorsza – jakiś podstęp. Naturalnie takie obawy są zrozumiałe. Słowa „darmowa” i „pożyczka” w jakimś stopniu jednak się wykluczają. Pożyczka za darmo to po prostu zobowiązanie bez żadnych dodatkowych kosztów. Czy jest jakiś haczyk? Może jeden, a mianowicie taki, że pożyczkę trzeba spłacić w terminie. To akurat kwestia zupełnie oczywista i dotyczy każdego zobowiązania finansowego. W przeciwnym razie za opóźnienia, nawet jednodniowe, zostaną naliczone odsetki karne. Warto jeszcze dodać, że pierwsza darmowa pożyczka jest dedykowana wyłącznie nowym klientom wybranej firmy. 

Co wyróżnia pożyczki za darmo?

Pożyczka za darmo wyróżnia się przede wszystkim brakiem dodatkowych opłat związanych z jej udzieleniem. Klient oddaje wyłącznie tę kwotę, jaką pożyczył. Kolejna cecha charakterystyczna tego rodzaju pożyczki to krótki okres kredytowania. Wynosi on zwykle 30 dni, choć niektóre oferty proponują nawet 90 dni. Maksymalna kwota zobowiązania to najczęściej 5000 zł. Generalnie nowi klienci mają do dyspozycji mniejsze sumy. A jak wiadomo, trudniej jest spłacić większą kwotę w krótkim czasie. Dlatego pożyczki za darmo przeważnie opiewają na niskie kwoty.

Jeśli natomiast chodzi o formalności, to zostały one ograniczone do minimum. Najważniejsze, żeby posiadać ważny dowód osobisty. Firmy pożyczkowe podchodzą bardziej liberalnie do oceny zdolności kredytowej, dlatego też rzadziej wymagają zaświadczeń o zatrudnieniu lub wyciągów z konta. Nie jest to oczywiście regułą. Przy wyższych kwotach pożyczki trzeba wykazać odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Co nie zmienia faktu, że o wiele łatwiej otrzymać pożyczkę niż kredyt w banku. 

Gdzie szukać ofert darmowych pożyczek?

W Internecie można znaleźć wiele propozycji darmowych pożyczek. Jedne mogą być bardziej atrakcyjne, inne mniej. Oferta pożyczek pozabankowych jest bardzo rozbudowana, a do tego co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe firmy. Łatwo więc zgubić się w gąszczu ofert darmowych pożyczek. Aby mieć pewność, że korzystamy z zaufanych i sprawdzonych źródeł, warto wiedzieć, gdzie szukać. Pomocne mogą okazać się porównywarki pożyczek online.  Znajdziesz je na stronie https://super-pozyczka.pl/darmowe-pozyczki/. W jednym miejscu sprawdzisz najlepsze oferty pożyczek oraz informacje o tym, które instytucje finansowe są godne zaufania.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne