Strona głównaŻyczeniaŻyczenia imieninowe i urodzinowe dla Alicji

Życzenia imieninowe i urodzinowe dla Alicji

Istnieje kilka hipotez, co do pochodzenia imienia Alicja, prawdopodobnie ma ono korzenie włoskie lub starogermańskie, możliwe też, że jest pochodną greckiego słowa „aletheia” – „prawda”. Do Polski przywędrowało z Francji, a pierwsze jego nadania pojawiają się około połowy XIX w. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim książce „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla.

Imieniny Alicji daty, kiedy wypadają

Daty, kiedy wypadają imieniny Alicji to między innymi: 9 stycznia, 15 lutego, 18 kwietnia, 18 maja, 21 czerwca, 1 września oraz 11 listopada. Jednak najpopularniejszą datą, kiedy wypadają imieniny Alicji, jest 9 stycznia i to właśnie wówczas świętuje większość solenizantek.

Jakie życzenia imieninowe dla Alicji?

Kobiety o imieniu Alicja są silne, niezwykle zaradne, twórcze, ale i ambitne. Jest niezwykle kreatywna, dlatego jako życzenia imieninowe dla Alicji sprawdzą się świetnie wszystkie wyjątkowe formy. Może sonet, poemat albo miniatura literacka? Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na wyjątkowe życzenia imieninowe dla Alicji, w tej formie sprawdzą się również popularne wierszyki imieninowe, z których warto jednak wybrać te bardziej oryginalne.

Dziś twoje imieniny, dziś jest dzień radosny,

życzę Ci więc, by w twym sercu zawsze pełno było wiosny,

i byś pamiętała, że wszystko spełnić się może,

Trzeba tylko nad tym pracować o każdej porze.

Kochana Alicjo,

Niech Ci moja droga wszędzie,

tak dobrze jak w domu będzie,

Niech Cię dobry Bóg obdarzy,

Wszystkim, o czym tylko marzysz!

Śmieszne życzenia imieninowe dla Alicji

Kobiety o imieniu Alicja są obdarzone niezwykłym poczuciem humoru, dlatego też jako życzenia imieninowe dla Alicji sprawdzą się również śmieszne życzenia imieninowe dla Alicji. Im bardziej abstrakcyjne, tym lepiej. Już teraz wyszukaj śmieszne życzenia imieninowe dla Alicji i nie zapomnij złożyć solenizantce życzenia.

Alicjo droga,

moja przestroga:

żyj tak, jak żyć chcesz,

co twoje to bierz,

a gdy chcą bić, na nic nie czekaj,

tylko uciekaj.

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin!

Droga Alicjo!

Dużo, zdrowia, szczęścia i powodzenia!

Niech Ci wszystko przychodzi, bez wielkiego ględzenia,

Niech Ci szczęście sprzyja, gotówka obrodzi,

trochę luksusu też nigdy nie zaszkodzi!

Jakie życzenia urodzinowe dla Alicji?

Szukasz najpiękniejszych życzeń urodzinowych dla Alicji? Pamiętaj, że dobre życzenia urodzinowe dla Alicji, przede wszystkim muszą być składane prosto z serca, wówczas z pewnością i życzenia urodzinowe dla Alicji i ich ofiarodawca zapadną w pamięć solenizantce.

Kochana Alicjo!

Życzę Ci uśmiechów tysiąc,

Radości sto tysięcy,

pieniędzy jeszcze więcej.

Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin!

W dniu urodzin życzę Ci, byś zawsze podążała własną drogą, a wszelkie przeszkody by same usuwały Ci się spod stóp. Miej odwagę, by działać, śmiać się i kochać, a nie braknie Ci w życiu niczego. Wszystkiego najlepszego i sto lat!

Życzenia urodzinowe dla koleżanki Alicji

Serdeczne życzenia urodzinowe dla koleżanki Alicji będą miłym gestem do drobnego upominku. Alicja z pewnością ucieszy się zarówno z kwiatów, bombonierki, jak i życzeń urodzinowych dla koleżanki Alicji wypisanych na ozdobnej kartce urodzinowej.

W dniu twoich urodzin życzę Ci Alicjo samych sukcesów,

niekończących się na twarzy uśmiechów,

wielu w życiu wrażeń,

i spełnienia marzeń!

Droga Alicjo, w dniu twojego święta życzę Ci pogody ducha, niekończącego się pasma sukcesów, korzystnych kontraktów, realizacji planów i spełnienia w życiu osobistym. Wszystkiego najlepszego!

Życzenia urodzinowe dla córki Alicji

Składając życzenia urodzinowe dla córki Alicji, pamiętaj by były dopasowane do jej wieku. Miłe, urocze wierszyki sprawdzą się jako życzenia urodzinowe w przypadku młodszych dzieci, dla starszych możemy w życzeniach urodzinowych dla córki Alicji przemycić mądrą sentencję lub trochę wartości życiowych.

Droga córeczko, już nie leżysz w kołysce i nie nosisz pieluszki, dla nas jednak wciąż pozostaniesz dzieckiem, choćbyś sama już została mamą. W tym wyjątkowym dniu składamy Ci najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, niekończącej się radości na twojej życiowej drodze oraz samych mądrych wyborów. Kochamy Cię!

Wesołego słonka,

miłego dzionka,

w dniu twojego święta,

bądź cały czas uśmiechnięta!

Życzenia na 18 dla Alicji

Jeżeli szukasz życzeń na 18 dla Alicji, możesz wybierać spośród wielu propozycji: mogą to być zarówno śmieszne życzenia urodzinowe dla Alicji, wierszyki, jak i poważniejsze życzenia, przekazujące prawdy życiowe. Spośród wszystkich propozycji z pewnością wybierzesz idealne życzenia na 18 dla Alicji.

Kochana Alicjo, dziś wkraczasz w dorosłość i zaczynasz nowy etap życia. W tym wyjątkowym dniu życzę Ci dzisiaj, byś zawsze miała siłę kroczyć odważnie obranym szlakiem życia i nie zatrzymywać się nawet przy większych niepowodzeniach. Powodzenia!

Sójka mi dziś doniosła, że jesteś dorosła,

przyjmij więc życzenia: marzeń spełnienia!

Zobacz też:

Sprawdź jeszcze

Popularne