Strona głównaPoradyJak sprawdzić numer telefonu - proste sposoby

Jak sprawdzić numer telefonu – proste sposoby

Codziennie używamy telefonów komórkowych do różnych celów – sprawdzenie wiadomości, nowości, komunikacji przez media społecznościowe i rozrywki, natomiast jego główną funkcją nadal pozostaje wykonywanie telefonów, ich odbieranie i możliwość sprawdzić numer telefonu dzwoniącego.

Jak sprawdzić numer telefonu i w czym to może pomóc?

Mając numery telefonów wgrane w urządzeniu nie musimy ich zapamiętywać, natomiast zdarza się nam, że musimy podać lub udostępnić je innym ludziom i dlatego musimy wiedzieć jak możemy szybko tę informację sprawdzić.

Jak już wspomnieliśmy, możemy podać numer komórkowy przy rejestracji w placówkach, zamówieniu towarów w sklepach internetowych, udostępnić jego nowym znajomym i nawet podać jego dla możliwości zlokalizowania Ciebie i twego urządzenia w razie potrzeby.

Dziś porozmawiamy o tym jak sprawdzić numer telefonu, jak znaleźć osobę po numerze telefonu, jak sprawdzić czyj to numer telefonu komórkowego i jak działa lokalizacja telefonu po numerze.

Sprawdzamy swój numer telefonu na Androidzie

Dokładny sposób znajdowania numeru na urządzeniu z Androidem może się różnić w zależności od używanego systemu operacyjnego Android. Przetestowaliśmy tę metodę na urządzeniach Samsung i Google, a także na urządzeniu OnePlus i oto jest krótka instrukcja jak to zrobić:

Smartfony Samsung i Google

Krok 1. Otwórz Ustawienia i dotknij Informacje o telefonie.

Krok 2. Znajdź swój numer w obszarze Numer telefonu.

Smartfony OnePlus

Krok 1. Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Sieć komórkowa.

Krok 2. Zajrzyj pod każdą kartę SIM. Twój numer będzie wyświetlany dla każdej włożonej karty SIM.

Sprawdzamy swój numer telefonu na iOS

Gdy chodzi o Iphone’a, sprawdzenie numeru telefonu nie jest również zbyt skomplikowaną sprawą. Możemy wyszukać numer telefonu dosłownie w trzy kroki:

Krok 1. Otwórz swoje Ustawienia

Krok 2. Przewiń w dół i dotknij Telefon

Krok 3. Spójrz pod „Mój numer”

Możesz także znaleźć swój numer telefonu, przechodząc do Kontaktów na iPhonie. Aby to zrobić, wystarczy dotknąć ikony Telefonu, wejść do zakładki Kontakty i dotknąć Mojej Karty.

Z tego miejsca możesz także skopiować swój numer telefonu, naciskając i przytrzymując numer, a następnie naciskając „Skopiuj” lub udostępnij swój numer, wybierając „Udostępnij kontakt” na dole karty. Tak twoje znajomi będą wiedzieli czyj to numer telefonu jak będziesz do nich dzwonił.

Sprawdzamy swój numer telefonu u operatora sieci komórkowej

Niektóre karty SIM nie wyświetlają swojego numeru w ustawieniach telefonu. W takich przypadkach należy zadzwonić do operatora wymienionego na karcie SIM.

Jeśli nie możesz wykonywać połączeń wychodzących, zanieś kartę do sklepu sprzedającego karty SIM tego operatora. Przedstawiciel obsługi klienta powinien być w stanie pomóc Ci w odnalezieniu powiązanego numeru telefonu.

Jeśli kupiłeś nową kartę SIM, może ona nie mieć jeszcze numeru. Po umieszczeniu go w kompatybilnym telefonie będzie można go aktywować w sieci operatora.

Jeśli dzwonisz z telefonu przy użyciu zastrzeżonej karty SIM, operator może automatycznie wykryć numer. Jeśli nie, umieść kartę SIM w widocznym miejscu, aby móc odczytać na głos numer seryjny.

Inne sposoby sprawdzenia swojego numeru telefonu

Inne sposoby jak sprawdzić numer telefonu są dość proste i się nie wiążą z wiedzą na temat technologii i postępowaniem według instrukcji.

  • Wyślij SMS-a lub zadzwoń na inny telefon. Jeśli karta SIM jest aktywna, możesz wysłać SMS-a lub zadzwonić do innej osoby i zapytać, jaki numer telefonu widzi. To zadziała, chyba że numer jest prywatny.
  • Sprawdź opakowanie ze startera – numer telefonu będzie umieszczony na nim i będziesz mógł jego spokojnie odczytać.
  • Zapytaj przyjaciół lub rodzinę o sprawdzenie zapisanego numeru telefonu do Ciebie – twoi najbliżsi na pewno będą w stanie Ci szybko pomóc skoro będą mogli szybko zidentyfikować czyj to numer telefonu jak on się wyświetli im na identyfikatorze.

Namierzanie numerów telefonu – jak to działa?

Wspomnieliśmy wcześniej, że możemy nie tylko określić czyj jest numer telefonu osoby która do nas dzwoni, ale i użyć tę informację do jej namierzenia. Anonimowa lokalizacja telefonu jest możliwa przy użyciu aplikacji monitorującej, jak na przykład Cell-Track.pl.

Cell-Track.pl pozwala na wysłanie powiadomienia z linkiem pod numer telefonu osoby, której lokalizację chcemy sprawdzić i jak tylko ona klika na link – udostępnia obecne miejsce pobytu. Jest fajny trik, jak potrzebujemy dowiedzieć się tej informacji szybko i sprawnie, mając tylko numer telefonu do użycia.

Artykuł przygotowany przez partnera strony.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne