Strona głównaRozrywkaWiedźmin 3 - kiedy zobaczymy go na konsolach nowych generacji?

Wiedźmin 3 – kiedy zobaczymy go na konsolach nowych generacji?

Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia odsłona tego tytułu, który jest jednym z flagowych produktów pochodzących z wytwórni CD Projekt Red. To gra z gatunku RPG (tzn. jest to gra fabularna, podczas której gracze mają możliwość wcielenia się w postać fikcyjnej, wybranej przez siebie postaci, prowadząc przy tym narrację z jej perspektywy). Wiedźmin 3: Dziki Gon to przede wszystkim dzieje Geralta z Rivii i jego przybranej córki Cirilli, które oparte zostały na książkach Andrzeja Sapkowskiego, nie stanowiąc przy tym ich adaptacji. Według wielu Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z lepszych gier ostatnich lat. Świadczyć mogą o tym również liczne nagrody, które zostały jej przyznane. Wliczają się między innymi te nadane przez The Game Award w kategoriach: Gra roku, Najlepsza gra fabularna oraz Najbardziej wyczekiwana gra. O sukcesie mówić też może liczba sprzedanych egzemplarzy. W pierwsze pół roku po premierze było to aż sześć milionów.

Wiedźmin 3 na nową generację konsol

Wiedźmin 3 na nową generację konsol to wiadomość, na którą niewątpliwie czekało wielu graczy i fanów serii. Informacja o jej ponownym wyprodukowaniu, która przynieść ma szereg ulepszeń wizualnych, ujrzała światło dzienne już w 2020 roku. Wraz z postępującą technologią umożliwiającą użytkownikom granie na urządzeniach oferujących coraz lepsze doznania graficzne, twórcy gry zdecydowali o odświeżeniu Wiedźmina 3. Na nowej generacji konsolach będą mogli doświadczyć znacznie lepszej jakości obrazu oraz płynności jej działania. Dotychczas granie w trzecią część było możliwe tylko konsolach starej generacji oraz komputerach stacjonarnych. Możliwość grania w Wiedźmina 3 na nowej generacji konsolach, pozwoli jego fanom na ponowne odkrycie tej wspaniałej produkcji.

Wiedźmin 3 na PS5

Wiedźmin 3 na PS5 to informacja, która spotkała się z ogromną radością i entuzjazmem fanów. Początkowe wieści na ten temat mówiły, że premiera będzie mieć miejsce w I kwartale 2021 roku. Opóźnienia, które mają miejsca przy produkcji, mogą być spowodowane niedawnym kryzysem wizerunkowym, którego firma doświadczyła podczas premiery gry Cyberpunk 2077.

Temat nowej daty premiery Wiedźmina 3 na PlayStation 5 nie gaśnie. Najnowsze doniesienia płynące z CD Projekt Red mówią nam o drugim kwartale 2022 roku. Obok Wiedźmina na swoją premierę czeka również odświeżona wersja Cyberpunk 2077, która również została przesunięta. Czy tak rzeczywiście będzie? Przekonamy się już niebawem.

Wiedźmin 3 na nowego Xboxa

CD Projekt Red zapowiedziało również wydanie Wiedźmina 3 na nowego Xboxa X/S. Granie w Wiedźmina 3 na nowym Xboxie dostarczy nam bogactwa wrażeń wizualnych i estetycznych, które pozwolą nam przeżywać historię Geralta z Rivii jeszcze bardziej.

Według CD Projekt Red Wiedźmin 3 na nowego Xboxa gotowy ma być w drugim kwartale 2022 roku.

Wiedźmin next-gen – kiedy będzie?

Oczekujący na odświeżoną grę zadają sobie pytanie: Wiedźmin next – gen, kiedy będzie dostępny? Do tej pory reedycja tytułu spotyka się z licznymi opóźnieniami, co powoduje niezadowolenie fanów. Przyczyn opóźnienia może być kilka, najprawdopodobniej niemałe znaczenie odgrywa fakt, niedawno nadszarpniętego wizerunku firmy, a także zerwania współpracy z Saber Interactive. Przypuszcza się, że firma stoi przed sporym wyzwaniem, które stanowi znalezienie w swoich strukturach zespołu na ich miejsce. Wiele ulepszeń graficznych, a także liczne aktualizacje czekają nas w Wiedźminie next-gen. Kiedy tylko miejsce będzie mieć jego premiera? Przekonamy się już niebawem.

Niewątpliwie Wiedźmin 3: Dziki Gon cieszy się niemalejącą popularnością i sławą. Świadczy o tym liczba sprzedaży, nagród, a także spore zainteresowanie fanów, którzy z niecierpliwością oczekują jej ponownej (odświeżonej) wersji na rynku. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że ulepszona wersja tytułu Wiedźmin 3: Dziki Gon mimo swych opóźnień pojawi się na konsolach nowej generacji już wkrótce, przynosząc graczom wiele godzin cyfrowej rozrywki.

Czasami jednak warto zagrać w gry bez prądu. Dlatego możecie też u nas sprawdzić artykuły, które pomogą Wam wybrać pytania do gry w butelkę czy wyjaśnią Wam co to gra w Crokinole.

Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie