Strona głównaZdrowiePrzeszczep w Turcji. Opinie, efekty, alternatywy

Przeszczep w Turcji. Opinie, efekty, alternatywy

Do Turcji – po nowe włosy, czy na plażę? To pytanie, z którym może się spotkać każdy łysy. Albo z zakolami. Czy innymi problemami natury tak delikatnej, jak męskie ego. Przeszczep włosów w Turcji jest wszak zabiegiem, którego popularność stoi na całkiem niezłym poziomie. Wielu z nas rozważa (lub rozważało) taki zabieg. Transplantacja daleko od PL, basen przy hotelu i nowe włosy za 3, 2, 1… Brzmi jak bajka. Trochę może nawet ze zbyt pięknym scenariuszem – co wielu zastanawia. Przeszczep włosów Polska czy Turcja? Czy różnica cenowa rzeczywiście jest tak ogromna? Z czego może wynikać? Porozmawiajmy o przeszczepach.

Przeszczep włosów Turcja – cena

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to z pewnością o kasę. Przeszczepy w Polsce (i nie tylko w Polsce, rzecz jest w całej UE) są drogie. O jakich kwotach mówimy? Kilkunastu tysięcy w górę – widełki zależne są od kliniki, ale są to raczej subtelne różnice. Turcja, w której ceny są niższe, standard życia jest niższy, jest więc miejscem, w którym siłą rzeczy zabiegi są tańsze. A w kraju nie brakuje “agencji”, które takie wyjazdy organizują: z przelotem, hotelem i tłumaczem na miejscu, który (za odpowiednią dopłatą) będzie nas trzymał za rękę nawet podczas zabiegu. I to wszystko z reguły taniej, niż sam zabieg w PL. I nawet żonę można zabrać! 

Przeszczep włosów Turcja cena? Jest z pewnością niższa, niż w kraju. Co oczywiście nie znaczy, że zabieg jest tam tani, jak ten przysłowiowy barszcz. Ile dokładnie kosztuje przeszczep włosów Turcja? Forum i internet mówi, że zwykle ok. 30-50% mniej niż w PL. Jest to więc co najmniej kilka tysięcy złotych oszczędności. Dużo, mało? Kwestia raczej indywidualna. 

Przeszczep włosów Polska czy Turcja?

To jest pytanie klasy: Fiat czy Mercedes? Jeśli Cię stać, lepiej wziąć Mercedesa. Kłamię: w tym przypadku rzecz jest bardziej skomplikowana, w końcu chodzi o zdrowie. Wielu uważa, że na zdrowiu nie warto oszczędzać: nie wybierze się więc na leczenie do Azji, w której są inne standardy, w której zabiegów nie muszą wykonywać lekarze i w której “w razie W” nie ma gdzie się zgłosić, jeśli coś poszłoby nie tak. W końcu wiadomo, że włosy po transplantacji odrastają długo. Dawno już jesteś w kraju. Na miejscu więc masz się komu poskarżyć, kogo zaskarżyć i gdzie wygrać w sądzie. Tam – już nie. Czy  to znaczy, że odradzam takie zabiegi? I tak, i nie. 

Przeszczep włosów Polska czy Turcja? Wszystko zależy od Twojego podejścia – czy uważasz, że niska cena wynagradza ryzyko. 

Przeszczep włosów Turcja – opinie

W internecie jest ich mnóstwo. Od skrajnie entuzjastycznych, po wręcz przeciwnie. Jedna i druga strona może być kwestią marketingu: nie oszukujmy się, że miejscowym klinikom nie w smak, że klienci wyjeżdżają z tym zabiegiem do innego kraju. Jeśli to sprawia, że w te entuzjastyczne wierzysz bardziej – wiedz, że jest druga strona, czyli agencje, które takie wyjazdy w Polsce organizują. Obie mają grosz do zarobienia. Kiedy więc wpisujesz w Google “przeszczep włosów turcja opinie”, “przeszczep włosów turcja forum”, czy “przeszczep włosów turcja wykop” – pamiętaj, że w internecie z siły tych opinii zdają sobie sprawę wszystkie firmy. I czasem lepiej to wziąć na chłopski rozum. 

Przeszczep włosów Turcja opinie: są dobre i złe. Nie wiadomo jednak czy warto wierzyć: i jednym, i drugim. W końcu nie od dziś wiadomo, że internet nie jest najlepszym źródłem wiedzy – i to na wiele tematów. Przeszczep włosów? Turcja? Wykop czy fora maści wszelakiej lepiej więc traktować raczej jak rozrywkę. I niewiele więcej. 

Przeszczep włosów Turcja efekty. Czy są takie same?

Polska, UE i Turcja korzystają w głównej mierze z tej samej metody. Nie ma co wierzyć, że w Turcji Cię oskalpują – w końcu popularność tych zabiegów skądś się bierze. Rzecz jest tylko w ryzyku: a to ryzyko jest. Tam, gdzie tych klinik jest dużo, a rzecz jest powszechna, łatwo zboczyć trochę z trasy. Na przykład taki pośrednik: może wybrać mniejszą klinikę, z tańszą ofertą (bo ta lepsza, to chyba dla jakiś amerykańców), która to, co robi, robi po macoszemu. Może też wcale się tak nie wydarzyć, bo w Turcji z pewnością nie brakuje dobrych klinik. Przeszczep włosów Turcja efekty mogą być więc takie same. Zresztą i w kraju coś może pójść źle. Tylko jak wspominałem – tu możesz kogoś pociągnąć do odpowiedzialności. W Turcji – już nie. 

Przeszczep włosów Turcja efekty – metody są takie same. Efekt zawsze uzależniony od konkretnej kliniki, lekarza i jego doświadczenia. Jak w każdym innym zabiegu.

Przeszczep włosów Turcja. Cena robi robotę, czy nie robi? Moim zdaniem: tak. Każdy chce zarobić. Produkty z Azji mają swoją cenę, ale za tą ceną stoi inna jakość. O ile ładowarkę do telefonu (czy nawet sam telefon) można przemęczyć, ze zdrowiem temat już nie jest tak oczywisty. Wielu jednak zaryzykuje i będzie zadowolonych. Wielu decydując się na zabieg takiego kalibru, woli odłożyć, nawet wziąć pożyczkę (np. w Hair Care Clinic można wziąć taki zabieg na specjalne mediraty) – ale czuć się bezpiecznie. Decyzja jest więc indywidualna. Zamiast więc w kółko wyszukiwać “przeszczep włosów forum”, czy “przeszczep włosów wykop” – najlepiej spotkać się z lekarzem. I rozważyć wszystkie za i przeciw. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne