Strona głównaZdrowieNajpopularniejsze operacje plastyczne w Polsce

Najpopularniejsze operacje plastyczne w Polsce

Rynek zabiegów upiększających powiększa się. Jeszcze kilka lat temu operacje plastyczne były raczej abstrakcją w naszym kraju. Dziś korzysta z nich coraz więcej osób i stają się coraz bardziej popularne. Obecnie na operacje plastyczne decydują się osoby, które nie tylko chcą dokonać rekonstrukcji ciała po wypadku, czy też usunąć szpecące cechy, ale również te, którym zależy na poprawie swojego wyglądu i samopoczucia. W artykule opiszemy najbardziej popularne operacje plastyczne w Polsce.

Operacje plastyczne w Polsce – mniej i bardziej inwazyjne

Wśród najpopularniejszych zabiegów poprawiających wygląd znalazły się operacje:
* powiększania piersi,
* liposukcji,
* plastyki powiek.

Polki i Polacy bardzo często decydują się także na mniej inwazyjne zabiegi takie, jak:
* wypełnianie zmarszczek,
* wypełnianie ust,
* depilacje laserowe,
* peelingi chemiczne.

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką chirurgii plastycznej – https://oneclinic.pl/Powiększanie piersi

Powiększanie piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Osobą, która odwiedza gabinet lekarski w celu powiększenia biustu, jest statystycznie kobieta po 30 roku życia, z unormowaną sytuacją zawodową i osobistą, mężatka i matka z wyższym wykształceniem. Wśród pań, które decydują się na zmianę wielkości swoich piersi znajdują się również kobiety bardzo młode (po osiągnięciu dojrzałości płciowej), a także starsze, których biust stracił na jędrności w wyniku ciąż i upływającego czasu.

Zabieg powiększenia piersi wykonuje się u kobiet w różnym wieku. Niezwykle ważne podczas przygotowania do niego i podejmowania decyzji o tym przedsięwzięciu jest dobre porozumienie z lekarzem plastykiem. Warto jest podczas wizyty określić dokładnie swoje oczekiwania. Można posiłkować się w czasie rozmowy również fotografiami, dzięki czemu lekarz wskaże nam, czy nasze marzenia są zgodne z możliwościami naszego ciała i czy będą z nim spójne. Niekiedy zdarzają się bowiem takie sytuacje, w których pacjentki przewyższają swoimi wymaganiami możliwości nowoczesnej chirurgi lub nie biorą pod uwagę takich faktorów jak swój wzrost, szerokość klatki piersiowej, jej kształt, szerokość ramion, a także umięśnienie i grubość tkanki podskórnej, które lekarz musi koniecznie ująć w planowaniu operacji, aby osiągnąć zadowalający dla obu stron efekt.

Oprócz zabiegów powiększenia piersi, możliwa jest również ich rekonstrukcja lub pomniejszenie, które są wykonywane nieco rzadziej. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 2, 3 miesięcy.

Liposukcja

Liposukcja jest zabiegiem, który gwarantuje natychmiastowe efekty dla pacjentek, które mierzą się z trudnościami w odchudzaniu. Na operacje odsysania tłuszczu decydują się panie i panowie, którzy mają problemy z utratą wagi i chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów z wybranych miejsc na ciele. Dzięki liposukcji jest to możliwe.

Zabiegowi liposukcji poddają się najczęściej panie w wieku pomiędzy 18 a 50 rokiem życia. Choć w gabinetach lekarzy plastyków coraz częściej – w celu wykonania zabiegu – pojawiają się również panowie. Poprzez zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu, możemy szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała – ud, pośladków, brzucha, czy bioder – i tym samym osiągnąć wymarzone kształty.

Niestety liposukcja nie jest sposobem na leczenie otyłości, a jedynie pozbycie się tkanki tłuszczowej. Jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych, tłuszcz powróci. Liposukcja nie wpłynie również na jędrność skóry, co oznacza, że nie pozbędziemy się dzięki niej cellulitu.

Liposukcja jest stosunkowo niewymagającym zabiegiem chirurgicznym. Trwa około 2, 3 godzin, a czas potrzebny do odzyskania pełnej sprawności wynosi około 30 dni.

Plastyka powiek

Na plastykę powiek decydują się osoby młode (po ukończeniu 18 roku życia), jak i te, którym zależy na „odświeżeniu” swojego spojrzenia. Zabieg jest przeprowadzany u pacjentów ze względu estetycznych, jak i praktycznych. Zdarzają się bowiem takie sytuacje, w których opadająca powieka utrudnia widzenie.

Operacja umożliwia usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z górnych i dolnych powiek. Zabieg trwa około godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowym atutem takiego zabiegu jest niewidoczność blizn – znajdują się one w załamaniu powieki – co sprawia, że praktycznie nikt nie jest w stanie poznać, że pacjent poddał się operacji.

Plastyka powiek w porównaniu do innych operacji plastycznych nie jest zabiegiem kosztownym i można ją wykonać nawet 2 razy w życiu. Efekty po zabiegu utrzymują się od 10 do 20 lat. Operację można przeprowadzić nie tylko u osób z opadającymi powiekami, ale również u tych, u których utworzyły się nieestetyczne worki pod oczami. Czas potrzebny do powrotu do pełnej sprawności wynosi około 14 dni.

Wypełnianie zmarszczek

Choć wypełnianie zmarszczek ciężko nazwać jest operacją plastyczną, to jednak uznaje się je za zabieg natury estetycznej, dlatego został umieszczony w tym zestawieniu. Do wypełniania zmarszczek używa się kwasu hialuronowego, co sprawia, że procedura jest mało inwazyjna. Dzięki jego zastosowaniu poprawie ulega kontur twarzy, a sama substancja sprzyja rewitalizacji skóry. Kwas umożliwia redukcję wgłębień poprzez ich wypełnienie, napręża skórę, a także zwiększa jej elastyczność. Użycie kwasu hialuronowego daje długotrwałe i bardzo dobre efekty. Na zabieg decydują się panie w różnym wieku, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu. Procedura trwa kilkadziesiąt minut, a efekty widoczne są natychmiast. Przez około 2 tygodnie po zabiegu należy unikać słońca.

Wypełnianie ust

Na zabieg wypełniania ust decydują się kobiety w przedziale wiekowym od 25 do 50 lat. Pacjentki poprzez wykonanie zabiegu chcą uzyskać pełniejsze wargi, nadać im objętość lub podkreślić kontur. Do wypełniania ust używa się również kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w skórze, co powoduje zwiększenie jej jędrności i gęstości. Warto tutaj dodać, że oprócz efektu nadania ustom objętości dodatkowo stają się one również bardziej nawilżone, co jest bardzo częstym powodem, dla którego pacjentki wybierają się na zabieg.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. Cała procedura – wraz z chłodzącym okładem – zajmuje 60 minut. Efekty widoczne są po około tygodniu. Utrzymują się przez okres 10-12 miesięcy.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który wykonuje się również w gabinetach kosmetycznych, choć jeśli chcemy uzyskać najlepsze efekty, warto jest w celu usunięcia zbędnego owłosienia wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej. Na zabieg decydują się równie chętnie panie, jak i panowie, którzy chcą pozbyć się owłosienia z nóg, okolic intymnych, pach, a także innych części ciała. Zabieg jest nieinwazyjny, a żeby uzyskać trwałe efekty, należy go kilkukrotnie powtórzyć.

Peeling chemiczny

Świetny do usuwania głębokich plam, zmarszczek, czy przebarwień. Sprawdzi się, gdy chcemy usunąć blizny potrądzikowe lub mierzymy się z problematyczną cerą. Zaleca się, aby był wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza, który dobierze odpowiednie stężenie kwasu. Po jego wykonaniu należy unikać słońca przez około 2 tygodnie.

Sprawdź również:

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne