Zbliża się 14 lutego dzień szczególny dla zakochanych par z całego świata. Zapewne każdy wie że nazwa święta pochodzi od imienia św. Walentego, jednak wiele osób mylnie sądzi, że święto przyszło do nas ze Stanów Zjednoczonych. Walentynki obchodzi się już od czasów średniowiecza, szczególnie w państwach zachodnich i południowych Europy. Mimo iż nazwa święta pochodzi poniekąd od przedstawiciela katolickiego kościoła, to równie istotną rolę w wykreowaniu obecnego wizerunku święta odegrało Cesarstwo rzymskie. Obchodzone je w co prawda zupełnie inny sposób, jednak dla popkultury jednym z symbolów walentynek stał się Kupidyn wywodzący się z mitologii.

W naszym kraju święto zostało spopularyzowane w latach 90 kiedy to społeczeństwo chłoneło wszystko co zagraniczne zwłaszcza zza wielkiego oceanu.

Tradycją stało się że w tym dniu zakochani obdarowują siebie prezentami. Często brakuje nam oryginalnych pomysłów na prezent dla niej czy dla niego. Nasza redakcja w tym roku przychodzi z ratunkiem i przedstawia zbiór propozycji na walentynkowy podarunek.

prezent na walentynki

Jaki prezent na walentynki dla chłopaka?

Wiele kobiet ma problem z doborem odpowiedniego prezentu na walentynki dla chłopaka. Zadaje sobie pytanie czy wybrać coś romantycznego, funkcjonalnego a może postarać się połączyć obie te cechy w jednym podarunku? Jeżeli to wasze pierwsze wspólne świętowanie walentynek zapewne sięgnięcie po przedmioty nadające temu dniu romantycznego charakteru. Wraz z upływem kolejnych lat zapewne będziecie myśleć bardziej praktycznie. Możliwe że również zaczniecie podchodzić do tego dnia w sposób bardziej humorystyczny. W poniższym zestawieniu przedstawiamy pomysły na prezent zarówno dla kiełkującego uczucia jak i dojrzałej miłości.

1. Kubek walentynkowy

Jest to jeden z popularniejszych wyborów. Kubek walentynkowy jesteśmy w stanie dostać w wielu sklepach stacjonarnych, a jeżeli zależy nam na czymś więcej warto zainteresować się spersonalizowanym kubkiem na którym zawrzemy nasze imiona albo specjalne przygotowane sentencje. Istnieje również możliwość kupna pary kubków, które po złączeniu tworzą jakiś kształt, najczęściej serca.

Kubek walentynkowy

2. Puzzle erotyczne

Co powiesz na wspólne układanie puzzli o zabarwieniu erotycznym? Twój chłopak na pewno nie będzie miał nic przeciwko, a wspólnego śmiechu na pewno nie zabraknie.

puzzle erotyczne

Jaki prezent na walentynki dla męża?

Gdy już jesteście ze sobą od lat, a dodatkowo związaliście się małżeństwem, zapewne zastanawiasz się nad tym jaki prezent walentynkowy przyniesie twojemu mężowi najwięcej radości. W większości przypadków warto postawić na prezenty praktyczne albo związane z jego pasją bądź ulubionym trunkiem.

Portfel

Elegancki skórzany portfel na pewno ucieszy nie jednego faceta. Prezent ten będzie towarzyszył twojemu mężowi praktycznie w każdy dzień, przypominając o tym kto mu go podarował.

portfel na walentynki

Kostki do whisky

Wiele osób pije whisky z lodem, ale nie robi tego bo lubi zamarzniętą wodę, ale po prostu lubi ten trunek pić schłodzonym. Idealnym prezentem wydaje się być dla takiej osoby zestaw kostek do whisky. Mrozi się je odpowiednio wcześniej i trzymają odpowiednio niską temperaturę. Koniec z rozcieńczaniem Whisky!

kostki do whiskey

Jaki prezent na walentynki dla dziewczyny?

Kwiaty na walentynki

Jeżeli brakuje Ci inwencji twórczej zawsze zostają tradycyjne prezenty sprawdzone od setek lat. Bukiet kwiatów na pewno będzie trafionym rozwiązaniem, chyba że twoja druga połówka ma alergię wtedy sięgnij po następną z propozycji.

kwiaty na walentynki

Czekoladki i Bombonierki

Bombonierka w kształcie serca to jedna z najpopularniejszych metod obdarowywania wybranki. Niezależnie od kształtu jakie obierze pudełko łakoci, taki prezent na pewno osłodzi ten szczególny dzień.

czekoladki na walentynki

Naszyjnik na walentynki

Naszyjnik z motywem serca, napisem love czy innym symbolem oznaczającym nieśmiertelną miłość będzie miłym zaskoczeniem dla twojej luby i przedmiotem do pochwalenia się koleżankom.

naszyjnik na walentynki

Poduszki walentynkowe

Na rynku dostępne jest wiele poduszek walentynkowych w rozmaitych kształtach, od najbardziej banalnych w formie serca po standardowe ze spersonalizowanymi nadrukami albo grafikami.

poduszka na walentynki

Balon serce

Może nie jest to najlepszy pomysł na prezent, ale na pewno będzie ciekawym dodatkiem do prezentu głównego, udekorowania pokoju czy innego miejsca romantycznej kolacji.

Pluszak na walentynki

Naszą kolejną propozycją jest pluszak przepełniony miłością. Pluszowe maskotki towarzyszą dziewczynką od najmłodszych lat. Może warto przywrócić swojej wybrance piękne wspomnienia z młodości i obdarować ją pluszowym misiem.

pluszak na walentynki

Kłódka miłości

Jest to fajna forma wyrażania miłości przez osoby zakochane. Najczęściej takie kłódki zawierają grawer z inicjałami i jakąś dodatkową sentencją. Zazwyczaj zawiesza się je w miejscach publicznych takich jak mosty.

kłódka miłości

Jaki prezent na walentynki dla żony?

Przeżyliście ze sobą zapewne nie jeden walentynki. Spędziliście wiele chwil radosnych, ale i mniej ciekawych. Warto podarować żonie w tym dniu trochę rozluźnienia i odpoczynku od codziennych obowiązków.

Zestaw do kąpieli

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów do kąpieli. Zależnie od kwoty jaką dysponujesz możesz kupić albo same kosmetyki albo kosmetyki z płatkami róż czy innymi ciekawymi dodatkami.

zestaw do kąpieli

Wspólne wyjście do teatru

O ile wspólne wyjścia do kina jeszcze się zdarzają o tyle oglądanie przedstawień w teatrach czy operze jest zjawiskiem zdecydowanie rzadszym. Bilety na ciekawą sztukę pozwolą się twojej żonie wystroić i znowu poczuć jak za wcześniejszych lat.

wspólne wyjście do teatru

Kolacja dla dwojga

Tę opcję można śmiało połączyć ze wspólnym wyjściem. Jeżeli twoja żona gotuje na co dzień, będzie to dla niej idealna okazja do relaksu. Jest to również idealna okazja do odpłynięcia od codziennych rozmów o życiu i swobodnej rozmowy na inne tematy.

kolacja dla dwojga

Masaż dla dwojga

Kolejna opcja relaksująca. Wspólne wyjście do salonu masażu Jest idealną okazją do odprężenia się po trudach dnia codziennego.

masaż dla dwojga

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie