Strona głównaOff-topicMiłość przez Internet – czy jest możliwa?

Miłość przez Internet – czy jest możliwa?

Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z drugim człowiekiem jest obecnie znacznie prostsze niż za czasów naszych rodziców czy dziadków. Dzisiaj możemy cieszyć się nie tylko połączeniami telefonicznymi czy SMS-sami, ale przede wszystkim komunikatorami i aplikacjami mobilnymi. Dzięki nim możemy wymieniać wiadomości nie tylko ze znajomymi, bo coraz więcej osób szuka w ten sposób drugiej połówki. Pozostaje jednak pytanie, czy miłość przez Internet jest możliwa? Czy ma szansę przetrwać? Podpowiadamy.

Miłość w sieci – idealny sposób (nie tylko) dla zapracowanych

W dzisiejszym świecie trudno nadążyć za tempem życia. Na pierwszym miejscu często stawiamy karierę zawodową i samorozwój, nie pozostawiając sobie zbyt wiele czasu na znalezienie partnera czy partnerki. Umawianie się na tradycyjne randki może pokrzyżować szyki, zwłaszcza jeśli kilka pierwszych spotkań z rzędu okazało się totalną katastrofą. Szukanie miłości przez Internet jest zatem świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych, którzy chcą najpierw poznać drugą osobę i ocenić, czy w realnym świecie będzie równie dobrym kompanem do rozmów, a z czasem do czegoś więcej. Flirtowanie przez popularne aplikacje ułatwia życie także osobom, które są nieśmiałe i pierwsze spotkania stanowią dla nich bardzo stresujące przeżycie.

Randki przez Internet – budowanie więzi emocjonalnej

Randkowanie w swojej tradycyjnej formie posiada wiele zalet, w tym możliwość nawiązania kontaktu fizycznego czy śledzenie mowy ciała rozmówcy. Jednak osoby korzystające z takich aplikacji jak Bado czy Tinder, które później przenoszą nową znajomość do innego komunikatora, mają przewagę w jednym aspekcie. Mogą w pełni skupić się na budowaniu więzi emocjonalnej bez zbędnych „rozpraszaczy”. Rozmowy w sieci mogą trwać długimi godzinami, niezależnie od tego, czy pracujemy, uczymy się, a może spędzamy sporo czasu w komunikacji miejskiej. Umawiając się na randki przez Internet mamy możliwość znacznie lepiej poznać potencjalnego partnera, jego przemyślenia i perspektywę życiową. Jest to świetny sposób na uniknięcie pierwszego rendez vous na żywo pełnego niezręcznej ciszy.

Miłość przez Internet – czy ma szansę przetrwać?

Wiele osób zakłada konta w aplikacjach randkowych z myślą o znalezieniu głębokiego uczucia, a nie przygody na jedną noc. Pozostaje jednak pytanie, czy internetowa relacja ma szansę przenieść się na rzeczywistość? Okazuje się, że tak. Ryzyko rozpadu takiego związku jest porównywalnie wysokie jak w przypadku par, które poznały się w bardziej konwencjonalny sposób. Należy jednak pracować nad zbudowaniem więzi fizycznej, a nie bez znaczenia okazuje się tutaj pożądanie. Pewną przeszkodą może okazać się odległość, jednak i w takich sytuacjach można sobie poradzić, zwłaszcza jeśli czujemy, że nadajemy na tych samych falach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne