Strona głównaWłasna firmaKurs operatora wózka widłowego - gdzie zrobić?

Kurs operatora wózka widłowego – gdzie zrobić?

Wiele osób zastanawia się nad tym w jakim kierunku rozwijać swoją karierę zawodową. Wiele osób, zwłaszcza młodych chce podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w celu zdobywania lepiej płatnych prac. Awansować można w ramach jednej firmy albo wybierając pracę u zupełnie innego przedsiębiorcy. Jednak do awansu wymagane jest posiadanie pewnych umiejętności, którymi nie mogą wykazać się inne osoby. Oczywiście do tego dochodzi zaangażowanie i masa innych czynników, ale o aspektach mentalnych może innym razem.

Kursy na operatora wózka widłowego

Polska znajduje się w centralnej części Europy, ma dostęp do morza, coraz lepszą infrastrukturę i ciągle tańszą siłę roboczą. Dlatego wiele firm decyduje otwierać się tutaj swoje centra logistyczne i magazyny. Również Polscy przedsiębiorcy posiadają hale na których występuje wysokie składowanie. Do sprawnego działania takiego magazyny potrzebne są osoby z uprawnieniami na wózki widłowe.

Kurs na wózki widłowe bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych, jeżeli nie najpopularniejszym kursem zawodowym. Wynika to z dużego zapotrzebowania pracodawców na osoby z uprawnieniami do obsługi wózków jak i tego, że taki kurs może zrealizować praktycznie każdy. Decydując się na odbycie kursu na wózki widłowe nie musimy spełniać praktycznie żadnych wymagań poza zdrowotnymi, ukończonym 18 rokiem życia i wykształceniem co najmniej na poziomie podstawowym.

Zdobycie uprawnień do obsługi wózków widłowych automatycznie podnosi konkurencyjność na rynku pracy. Jeżeli pracujesz jako typowy magazynier to możesz również pokazać swojemu pracodawcy, że się rozwijasz kończąc taki kurs. W przypadku, gdy magazyn, na którym pracujesz nie potrzebuje osób z uprawnieniami zdobycie uprawnień będzie stanowić dobry pretekst do zmiany pracy.

Łatwiejsze zdobycie pracy to jeden z aspektów, ale kursy zawodowe robi się zazwyczaj w jednym celu, zarabiania lepszych pieniędzy. Osoba pracująca na wózku widłowym jest wynagradzana lepiej, różnica często sięga kilkuset złotych co powoduje, że kurs spłaca się już po miesiącu pracy. Naturalnie wysokość podwyżki w głównej mierze zależy od firmy, w której pracujemy. Wystarczy jednak spojrzeć na pierwsze lepsze ogłoszenia dla operatorów wózków widłowych i magazynierów, żeby dostrzec różnicę w pensji.

Uprawnienia na wózki widłowe zdobyte w Polsce respektowane są również w krajach zagranicznych. Jest to kolejny powód, dla którego Polacy chętnie realizują kurs na operatora wózka widłowego (sprawdź: https://www.oszomega.pl/kurs-na-wozki-widlowe/ ). Wiele firm w Holandii czy Niemczech poszukuje Polaków z uprawnieniami do obsługi wózków. Jeżeli myślisz o pracy za granicą to uprawnienia mogą Ci w tym pomóc.

Kurs na wózki widłowe nie jest trudnym kursem, w innym wypadku tak wiele osób nie posiadałoby takich uprawnień. Jeżeli masz prawo jazdy to bez większych problemów zdasz egzamin, a jeżeli nie masz to i tak zapewne sobie poradzisz. Kurs podzielony jest na dwa etapy teoretyczny i praktyczny. Podczas pierwszego poznaje się zasady poruszania po hali, bhp, zasady teoretycznej obsługi wózka itd. Etap praktyczny to nauka obsługi wózka widłowego w warunkach bojowych.

Po zakończonym kursie należy przystąpić do egzaminu UDT, którego zdanie będzie uprawniało Cię w świetle prawa do obsługi wózków widłowych. Sam egzamin to część pisemna, która składa się z zamkniętego testu ABCD i część praktyczna. Nie bez powodu wspomnieliśmy o prawie jazdy, gdyż egzamin praktyczny w przypadku wózków widłowych jest dużo krótszy i prostszy. Zaliczenie obu części egzaminu pozwala określać się mianem operatora wózka widłowego.

Kursy UDT można odbywać w wielu ośrodkach szkolenia zawodowego, przykładem takiego ośrodka jest Omega. Firma szkoleniowa działa na Śląsku i może pochwalić się ponad 95% zdawalnością egzaminów.

Podsumowując temat, kursy zawodowe to doskonały sposób na podniesienie swojej stopy życia. Większe zarobki pozwolą bardziej polubić prace, a w razie, gdy nie będzie nam odpowiadać łatwiej będzie o jej zmianę. Warto szkolić się w różnych zakresach nie poprzestając na jednym szkoleniu. Rozwój własnych umiejętności to najlepsza inwestycja jaką można poczynić.

Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie