Życie prywatne polityków budzi zainteresowanie od lat – chcemy wiedzieć, kim są osoby, które mają wpływ na to, co dzieje się w naszym kraju. A raczej, kim są osoby, których pensje opłacane są z naszych podatków. W tym artykule przyjrzymy się Krzysztofowi Bieleckiemu – byłemu premierowi. Co wiemy o jego żonie i dzieciach? Czym obecnie się zajmuje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule – zapraszam do lektury.
Krzysztof Bielecki – życie prywatne
Obecnie o życiu prywatnym Krzysztofa Bieleckiego mało wiadomo. Głośno o byłym premierze było w 2003 roku, kiedy objął funkcję prezesa zarządu Banku Pekao S.A. Na takich stanowiskach zarabia się bardzo dużo – ludzi interesuje majątek prezesów, to, kim są ich żony i co w życiu robią ich dzieci. To całkiem naturalne, że w tamtym okresie o życiu prywatnym polityka mówiło się najwięcej. Krzysztof Bielecki pracował tam 7 lat i podobno zarobił na tym stanowisku około 20 mln zł. W 2010 roku Donald Tusk powołał go na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Bardzo wiele portali huczało wtedy od plotek, dlaczego Krzysztof Bielecki odchodzi z Pekao – dopiero po czasie wszyscy dowiedzieli się o wznowieniu przez niego kariery politycznej. Oczywiście o polityku najwięcej mówiono w 1991 roku, kiedy objął on funkcję Prezesa Rady Ministrów.
Krzysztof Bielecki – żona
Krzysztof Bielecki z żoną Barbarą, z którą był ponad 30 lat, rozwiódł się w 2014 roku. Małżonkowie rozstali się w zgodzie. Były premier w tamtym czasie widywany był z tajemniczą, rudowłosą kobietą. Jego nowy związek wzbudził sporo kontrowersji – nowa partnerka polityka była znacznie młodsza od Barbary Bieleckiej. Ludzie się rozstają – rozwód nie jest żadną porażką życiową. Nawet po tylu latach warto jest walczyć o swoje szczęście. Czasem rozstanie jest mniej bolesne niż usilne trwanie przy sobie. Czy Krzysztof Bielecki ma obecnie żonę? Tego nie wiemy – w ostatnim czasie nie ma w sieci żadnych wzmianek o partnerkach i żonach byłego premiera.
Jan Krzysztof Bielecki – dzieci
Jan Krzysztof Bielecki ma dzieci – syna i córkę. Studia skończyli za granicą – wynikało to między innymi z tego, że dzieci Jana Krzysztofa Bieleckiego częściowo się tam wychowały. Od 1993 roku były premier mieszkał w Londynie – został tam dyrektorem i przedstawicielem Polski w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. W jednym z wywiadów powiedział, że edukacja w Wielkiej Brytanii była naturalna – razem z dziećmi i żoną, Krzysztof Bielecki mieszkał tam ponad 10 lat. Jego syn ukończył ochronę środowiska na Manchester University, a córka europeistykę.
Jan Krzysztof Bielecki – kariera
Jan Krzysztof Bielecki studia ukończył w 1973 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Jego specjalizacją była ekonomika transportu morskiego. Mężczyzna pracował przez jakiś czas w zawodzie. W okresie stanu wojennego był działaczem opozycyjnym – został przez to w 1982 roku zwolniony z pracy. Gdzie w tamtym okresie pracował? W Ministerstwie Przemysłu Maszynowego, w Ośrodku Doskonalenia Kadr Kierowniczych. Po tych wydarzeniach założył własną spółkę Doradca – zatrudniał w niej działaczy opozycji.
Z ramienia Komitetu Obywatelskiego został posłem X kadencji. Przez prawie rok był premierem Polski – od 4 stycznia do 6 grudnia 1991 roku. Był także członkiem Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego. Następnie wyleciał wraz z żoną i dziećmi do Wielkiej Brytanii – tę część życiorysu Jana Krzysztofa Bieleckiego już znasz.
Co obecnie robi Krzysztof Bielecki? Od 2015 roku jest przewodniczącym Rady Partnerów EY Polska. Jest to międzynarodowy koncern zajmujący się doradztwem finansowym i przeprowadzaniem audytów. Główna siedziba EY znajduje się w Londynie – w Warszawie i we Wrocławiu są placówki, które stanowią centrum usług wspólnych – oznacza to, że świadczą one usługi biznesowe na rzecz innych jednostek EY.
Jan Krzysztof Bielecki w 2010 roku został uhonorowany Orderem Orła Białego oraz Odznaką Honorową Bene Merito równieżu. W 1991 roku, czyli w czasie sprawowania funkcji Prezesa Rady Ministrów, otrzymał Wielki Medal Gwanghwa Orderu Zasługi Służby Dyplomatycznej oraz został Wielkim Oficerem Legii Honorowej.
Sprawdź też: