Strona głównaTechnologiaJak wybrać internet domowy? Światłowód czy LTE?

Jak wybrać internet domowy? Światłowód czy LTE?

Internet domowy, który działa szybko i bezawaryjnie to dzisiaj podstawa. Szczególnie jeśli chodzi o pracę czy naukę zdalną. Jaki internet do domu wybrać? Postawić na internet domowy LTE czy stacjonarny, np. światłowód? Prześledź z nami zalety tych rozwiązań!

Internet domowy – jaki internet do domu wybrać?

Jesteś na etapie zmiany internetu? Poznaj zalety popularnych rozwiązań, czyli internetu mobilnego LTE i światłowodu.

Internet domowy LTE

LTE zapewnia bezprzewodowy dostęp do internetu, gdziekolwiek jesteś – możesz zabrać ze sobą bezprzewodowy modem w dowolne miejsce z dostępem do sieci.

Technologia LTE opiera się na przekazywaniu przez nadajnik telefonii komórkowej sygnału, który następnie jest odbierany przez urządzenie mobilne. Internet domowy LTE to dobre rozwiązanie dla osób, które wynajmują mieszkanie, planują przeprowadzkę lub często podróżują – LTE nie wymaga montażu gniazd i okablowania.

Trzeba jednak pamiętać, że sygnał LTE nie zawsze zapewnia stabilne połączenie z internetem. Możesz np. zauważyć spadki prędkości, gdy z sieci korzysta wiele osób w tym samym czasie.

Światłowód w domu

Światłowód to łącze stacjonarne, ale kable są cienkie i  estetyczne.

To, czym wyróżnia się światłowód w domu, to duża bezawaryjność i niezawodność – internet światłowodowy działa niezależnie od warunków pogodowych. Burza, deszcz czy wiatr nie wpłyną na jakość połączenia. Zastosowanie przewodów z włókna szklanego to znacznie trwalsze i bardziej wytrzymałe rozwiązanie niż tradycyjne miedziane przewody.

Światłowód w domu to gwarancja wysokiej przepustowości – z sieci może korzystać kilka osób, a prędkość przesyłania i pobierania danych będzie wysoka..

Internet światłowodowy jest dostępny jako samodzielna usługa lub w zestawie z telewizją czy w pakiecie Orange Love, czyli z telewizją i telefonem komórkowym oraz stacjonarnym. Sprawdź ofertę światłowodu Orange – https://www.orange.pl/internet/internet-domowy.

Światłowód Orange to dobre rozwiązanie dla rodzin, pracujących i uczących się zdalnie, graczy i dla wszystkich ceniących świetną rozrywkę.

Możesz wybrać Orange Światłowód o prędkości do 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s i cieszyć się nowoczesnym modemem Funbox 6 z Wi-Fi 6. Oglądaj programy na żywo w jakości 4K, graj w ulubione gry bez lagów oraz pracuj zdalnie wygodnie. Światłowód w domu od Orange zapewni Ci tempo pobierania plików do 1 Gb/s i szybkość przesyłania 300 Mb/s. Dzięki wysokiej przepustowości każdy z domowników może swobodnie korzystać z internetu, kiedy chce.

Teraz możesz rozpocząć korzystanie ze światłowodu w domu za 0 zł przez 2 miesiące – wystarczy, że zamówisz tę usługę przez internet na stronie Orange.

Jeśli chcesz, możesz też wziąć światłowód na próbę i zrezygnować w dowolnym momencie z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Przekonaj się o wygodzie korzystania z internetu światłowodowego!

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne