Strona głównaPoradyJak stworzyć karuzelę na Facebooku krok po kroku

Jak stworzyć karuzelę na Facebooku krok po kroku

Posty karuzelowe na Facebooku są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą zalinkować kilka różnych produktów lub usług w jednym poście. W każdym pojedynczym kafelku można wrzucić oddzielny link, który po kliknięciu automatycznie przeniesie użytkownika na wybraną stronę. Niniejszy artykuł to mini poradnik właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak stworzyć karuzelę na Facebooku? Chciałbyś dowiedzieć się jak zarządzać swoją marką w social mediach? Odwiedź stronę: https://arturjablonski.com/prowadzenie-social-media/ .

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że karuzela Facebook może zawierać maksymalnie dziesięć kafelków. Na samym końcu warto dodać logo firmy. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto trzymać się standardowych wymiarów 1080 x 1080. Osoby, które nie wiedzą jak samodzielnie stworzyć post karuzelowy mogą zawsze skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców. Warto skorzystać również z kursów internetowych (np. https://arturjablonski.com/kurs-online-skuteczna-reklama-na-facebooku-i-instagramie/), dzięki którym można zdobyć drogocenną wiedzę.

Jak stworzyć karuzelę postów za pomocą Creator Studio?

Aby stworzyć karuzelę na Facebooku warto skorzystać z pomocy zewnętrznych narzędzi. Godny uwagi jest między innymi program Creator Studio z którego dobrodziejstwa mogą skorzystać nawet osoby początkujące. W programie Creator Studio wystarczy wybrać „Opublikuj coś…”, a następnie do treści posta wpisujemy adres linku do którego chcemy zrobić przekierowanie. Jeżeli nowy post się wczyta do końca, to wówczas będzie można ustawić preferowane grafiki lub zdjęcia. Jak wspomniano powyżej maksymalnie można dodać 10 kafelków, które można oczywiście ustawić w dowolnej kolejności. Do każdego zdjęcia warto dodać krótki nagłówek, który zachęcać będzie do działania.

Jak stworzyć karuzelę postów z poziomu Menedżera reklam?

Karuzelę na Facebooku w prosty sposób można stworzyć również za pomocą Menedżera reklam. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest to zdecydowanie bardziej skomplikowane rozwiązanie. Po utworzeniu reklamy karuzelowej będzie można ją ustawić na dowolnej stronie. Olbrzymim atutem Menadżera reklam jest to, że oferuje on zdecydowanie więcej możliwości niż powyżej opisany program Creator Studio. Dodać można nie tylko nagłówek i opis produktu, ale również dodatkowy przycisk. Aby skorzystać z tego wariantu trzeba posiadać stworzonego Business Managera. To właśnie do niego będzie można podpiąć stronę. W menedżerze reklam karuzelę na Facebooku tworzy się poprzez wybranie kampanii z celem „Ruch”. Po wybraniu zielonego przycisku „Utwórz kampanię” należy ustalić określony cel. Kolejnym ważnym krokiem jest wybranie poziomu optymalizacji naszego budżetu. Po ustaleniu budżetu można dokładnie określić harmonogram wyświetlania reklamy. Kolejnym kluczowym krokiem jest stworzenie docelowej grupy odbiorców. W dużej mierze to właśnie od tego elementu zależy skuteczność naszej reklamy. Na samym końcu wybieramy sposób wyświetlania oraz szczegółową optymalizację. Pamiętać należy o tym, że karuzelę można uruchomić nie tylko na Facebooku, ale również na Instagramie.

Cenne wskazówki

Przy tworzenie karuzeli Facebook ogromną rolę odgrywa CTA, czyli wezwanie użytkowników do działania. Wiele osób pomija dodawanie CTA i pozostawia pusty przycisk co niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem. Z CTA warto zrezygnować tylko wtedy, gdy chcemy uwydatnić stworzone nagłówki. Dzięki rezygnacji z przycisku można zyskać dodatkową przestrzeń na kolejne znaki tekstu. W Internecie można znaleźć bardzo wiele przykładów karuzeli na Facebook, którymi warto się inspirować. Format karuzelowy można wykorzystać do zbierania subskrybentów. Jeszcze kilka lat temu opisywany format postów karuzelowych zarezerwowany był wyłącznie dla postów sponsorowanych. W dzisiejszych czasach każdy może stworzyć bezpłatne posty karuzelowe. Dzięki oryginalnej i pomysłowej karuzeli postów można zbudować pozytywny wizerunek swojej marki. Karuzela na Facebooku zdecydowanie bardziej przyciąga uwagę potencjalnych odbiorców niż klasyczne posty reklamowe. Między innymi dlatego też warto wykorzystać je w swoich kampaniach reklamowych.

Artykuł partnera.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne