Strona głównaZdrowieJak przygotować się do laserowej korekcji wzroku?

Jak przygotować się do laserowej korekcji wzroku?

Artykuł sponsorowany

Uwielbiasz pływać, podróżować i aktywnie spędzać każdą wolną chwilę, a jednocześnie masz poczucie, że Twoja wada wzroku i konieczność noszenia okularów skutecznie Cię ograniczają? Dzięki laserowej korekcji wzroku możesz raz na zawsze zapomnieć o krótkowzroczności, nadwzroczności czy astygmatyzmie. Weź sprawy w swoje ręce, pozbądź się wady wzroku i odkryj nową jakość życia bez okularów. Jak przygotować się do laserowej korekcji wzroku? Przygotowaliśmy garść praktycznych wskazówek.

Korekcja laserowa wzroku – dla kogo?

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesny sposób na pożegnanie się z krótkowzrocznością, nadwzrocznością oraz astygmatyzmem, który powoduje problemy z ostrym widzeniem różnych kształtów. Metoda laserowej korekcji wzroku przeznaczona jest dla osób pomiędzy 21. a 60. rokiem życia ze stabilną wadą wzroku (bez zmian przez co najmniej rok).

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega zabieg?

Zabieg, który może skutecznie poprawić nie tylko Twój wzrok, ale też jakość życia trwa zaledwie kilka-kilkanaście minut. Laserową korekcję wzroku wykonują wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy przy użyciu nowoczesnych laserów modelują rogówkę oka w taki sposób, by obraz oglądanego świata zawsze był ostry na siatkówce. I tak, np. w przypadku krótkowzroczności konieczne jest spłaszczenie rogówki, zaś w nadwzroczności – niezbędne jest jej uwypuklenie.

Laserowa korekta wzroku – jak się przygotować do wizyty kwalifikacyjnej?

Korekcja laserowa wzroku poprzedzona jest szeregiem czynności niezbędnych choćby do tego, by możliwe było zakwalifikowanie Pacjenta do zabiegu.

  1. Zadzwoń i umów się na wizytę kwalifikacyjną. Szczegóły znajdziesz na https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku.
  2. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zdejmij je na tydzień przed wizytą kwalifikacyjną. Daj oczom czas na to, by odpoczęły i by możliwe było wykonanie dokładniejszych badań np. topografii rogówki.
  3. Jeśli nosisz okulary, zabierz je ze sobą na wizytę. 

Korekcja laserowa wzroku – przygotowanie do zabiegu

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który wymaga stosunkowo niewiele przygotowań po stronie Pacjenta. 

  • Przede wszystkim należy pamiętać, by w umówionym dniu nie nakładać żadnych preparatów na twarz – zrezygnuj zatem z makijażu, kremu, serum itd.
  • Tego dnia najlepiej zrezygnuj także z perfum i dla swojego komfortu postaw na wygodne, przewiewne ubranie (jeśli zakładasz bluzę – wybierz taką bez kaptura). 
  • Rano zjedz lekki posiłek, jednak nie pij kawy czy napojów z kofeiną. 
  • Oprócz dokumentów, zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne, które przydadzą Ci się bezpośrednio po laserowej korekcji wzroku. 

Co istotne, w dniu zabiegu warto zrezygnować z prowadzenia samochodu – najlepiej więc, aby odebrał Cię ktoś bliski. Wszelkie dodatkowe informacje niezbędne w ramach przygotowania do zabiegu otrzymasz także po wizycie kwalifikacyjnej w recepcji wybranej przez Ciebie kliniki.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne