Strona głównaPoradyJak grać w gumę do skakania?

Jak grać w gumę do skakania?

Guma do skakania to jedno z najprostszych narzędzi wykorzystywane od pokoleń przez dzieci podczas zabawy. Dzięki grze w gumę możliwa jest pełna aktywacja ciała przy jednoczesnej świetnej zabawie. Jak grać w gumę do skakania? W jaki sposób można wykorzystać gumę podczas wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu? Sprawdź najlepsze rozgrywki.

Zobacz: Kto może grać u bukmachera?

Jak grać w gumę?

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się widząc gumę brzmi: Jak skakać w gumę? Może wydawać się to niezwykle skomplikowane, ponieważ wiąże się z koniecznością dobrej koordynacji ruchowej i jeszcze lepszej kondycji.

Jednak warto pamiętać, że nie potrzebujesz szczegółowych instrukcji w jaki sposób grać w gumę. Możesz wymyślić swoje zasady lub kierować się tymi, które już powstały. Najważniejsze jest tutaj dopasowanie swoich oczekiwań oraz reguł do wszystkich uczestników. Pamiętaj, że to ma być przede wszystkim dobra zabawa.

Jednym ze sposobów na to jak grać w gumę do skakania jest tak zwana dziesiątka. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie, któremu ciężko sprostać, jeżeli nie masz dobrej kondycji. Okazuje się, że wiele dzieci nie ma z nią problemu, ponieważ spędza dużo czasu na świeżym powietrzu i uznaje ruch za coś zupełnie naturalnego.

Źródło: dzieckiembadz.pl

Zadanie polega na wykonaniu 10 następujących po sobie sekwencji. Gdy już zostaną one powtórzone, a osoba grająca nie pomyli się, następuje podniesienie trudności. Na początku guma znajduje się między kostkami dwóch osób stojących po zewnętrznej stronie. W kolejnej rundzie, kiedy poprzednia zostanie zaliczona bez zarzutu, guma jest przekładana na kolana. Ostatnim etapem jest trzymanie gumy na biodrach.

Ta aktywność wymaga dużego skupienia oraz kondycji. Dlaczego? Już samo doskoczenie do gumy może wydawać się trudne i rzeczywiście takie jest. Jeżeli do tego dochodzą rozmaite figury, na przykład nastąpienie na gumę, a następnie skoczenie w taki sposób, żeby znaleźć się w środku, zadanie staje się bardzo trudne.

Jakie jeszcze możliwości gry daje guma do skakania? Jak grać, żeby nie było konieczności zapamiętywania skomplikowanych figur? Możesz przeskakiwać pomiędzy gumami, naskakiwać na nie lub przechodzić pod nimi. Pamiętaj jedynie o tym, żeby cały czas pozostawać w ruchu. Ta gra ma pomóc Ci podnieść swoją kondycję i wpłynąć pozytywnie na cały organizm. Oznacza to, że musisz się nieco postarać.

Dlaczego warto grać w gumę?

Oprócz pytań jak grać w gumę do skakania, bardzo często pojawiają się te związane z korzyściami płynącymi z tej aktywności. Dlaczego warto sięgnąć po gumę do skakania nawet w wieku dorosłym?

Zobacz: Opony Falken – co to za firma, opinie, testy, gdzie produkowane?

Lepsza kondycja

Przede wszystkim guma do skakania pozwala Ci zadbać o swoją kondycję. Przeskakując pomiędzy poszczególnymi figurami musisz odpowiednio napinać mięśnie i aktywować je do wysiłku. Dzięki temu poprawia się Twoja wytrzymałość i możesz zaobserwować zwiększoną sprawność mięśni. Dodatkowo Twoje nogi stają się silniejsze, a Ty możesz pokonać dłuższe dystanse bez żadnego problemu.

Poprawa wydolności serca

Serce to nie największy mięsień w ciele człowieka, ale bez wątpienia najważniejszy. Jeżeli nie funkcjonuje w odpowiedni sposób, od razu przekłada się to na zmniejszoną wydajność organizmu oraz pogorszenie się stanu Twojego zdrowia.

Źródło: roweroweporady.pl

Każda aktywność fizyczna pomaga Ci zadbać o jak najlepszy stan nie tylko Twojego serca, ale również całego układu krwionośnego. Dlatego jak tylko dowiesz się jak grać w gumę do skakania, koniecznie korzystaj z niej w wolnym czasie. Możesz dzięki temu poprawić stan swojego zdrowia, a szczególnie wydolność serca, które pompuje krew do całego organizmu.

Lepsze samopoczucie

Ruch to zdrowie, o czym wszyscy wiemy. Dodatkowo podczas aktywności fizycznej wydziela się hormon szczęścia, który odpowiada za wyrzut energii w Twoim ciele. Dlatego tak ważne jest, żeby się ruszać.

Skakając przez gumę masz możliwość poprawy swojego samopoczucia. Nie musisz skupiać się na bieżących problemach, tylko wyskakać wszystko, co jest nie w porządku. Szybko przekonasz się, że skacząc przez gumę znacznie częściej się uśmiechasz.

Powstała niejedna lista kasyn online, której zadaniem było udostępnienie graczom takich. My jednak je odradzamy i stawiamy na zabawę na świeżym powietrzu.

Gdzie można kupić gumę do skakania?

Wiesz już, jak skakać w gumę. Skoro czujesz się zmotywowany do tej aktywności, warto to wykorzystać. Gdzie możesz kupić gumę do skakania? Przede wszystkim we wszystkich sklepach sportowych, które sprzedają podobny sprzęt. Warto również poszukać w sklepach z zabawkami lub w internecie.

Jest wiele możliwości, a prostota tego produktu sprawia, że z pewnością nie będzie to duży wydatek. Tymczasem możesz czerpać z niego mnóstwo korzyści.

Zobacz: Mąż nie chce mnie dopisać do domu – co robić?

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne