Strona głównaPracaIle zarabia neurochirurg?

Ile zarabia neurochirurg?

Jako jedne z najbardziej honorowych i cenionych zawodów w Polsce uważa się m.in. prawników, radców prawnych, programistów ale również księgowych czy służbę zdrowia (w czym lekarzy, chirurgów, pielęgniarki). Zawody te zdobyły duży szacunek u ludzi ponieważ są one bardzo potrzebne, ale również bardzo dobrze płatne.

Wynagrodzenie dla osób pracujących w tych zawodach nie różni się się bardzo, lecz ja skupię się na lekarzach, bez których życie ludzkie byłoby jeszcze słabsze. Warto zwrócić uwagę na tych, którzy zajmują się naszymi nerwami, połączeniami i impulsami nerwowymi. To dzięki nim, niektórzy z nas mogą obserwować świat zewnętrzny i wchodzić z nim w interakcje.

Lekarzami specjalizującymi się w dziedzinie mózgu i układu nerwowego jest neurolodzy i neurochirurdzy. Przy tym aspekcie, pojawiają się również pytania, zwłaszcza wśród studentów medycyny. Np.: „ile zarabia neurochirurg?”, „ile zarabia neurolog?”, „Czy neurochirurg to to samo co neurolog”, „Zarobki są lepsze u neurologa czy neurochirurga?”.

Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że coraz większym respektem cieszy się również klinika medycyny estetycznej. Pracujący tam chirurdzy dokonują prawdziwych cudów, przez co nie tylko szpitale i przychodnie mają pochlebstwo wśród społeczności.

Neurochirurg zarobki

Neurochirurgia jako nauka oraz neurochirurdzy jako lekarze, zajmują się badaniem i leczeniem osób z problemami związanymi z układem nerwowym. Podobną dziedziną wiedzy jest neurologia. Obie te dziedziny zajmują się diagnostyką oraz leczeniem, lecz na różnych poziomach zaawansowania. Neurochirurdzy działają operacyjnie. Neurolodzy natomiast działają zachowawczo czyli diagnozując choroby. 

A zatem ile zarabia neurochirurg i neurolog? Jaki zawód bardziej się opłaca?

Wszystko zależy od stażu pracy, jaki dany lekarz ma już za sobą. W Polsce, młodzi, mało doświadczeni lekarze neurochirurgii mogą liczyć na wypłatę w wysokości około 5 tysięcy złotych miesięcznie. Natomiast lekarze z większym stażem mogą oczekiwać wynagrodzenia nawet w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. 

Neurochirurg – opinie

Opinie na temat pracy jako lekarz w specjalizacji jaką jest neurologia są bardzo zgodne. Większość lekarzy jest bardzo uzdolnionych, dzięki czemu przyjmują wizyty nie tylko na NFZ ale również prywatne. Prywatne wizyty są płatne, przez co pensja lekarza może być wyższa. 

Warto też zaznaczyć, że jeśli ktoś cierpi na choroby przewlekłe, będzie musiał często odwiedzać specjalistów. Na przykład osoby po udarach lub z chorobą Parkinsona będą musiały uczęszczać do neurochirurga stosunkowo często. Wiadomym jest, że lekarz więcej zarobi, gdy będą to wizyty prywatne, a nie na Fundusz Zdrowia.

Na przestrzeni lat, zarobki bardzo się zmieniły. Zawód lekarza zdobywa coraz większy prestiż, a co za tym idzie, wiele dobrych słów na swój temat, a lekarzy niestety brakuje. Szpitale są bardzo chętne w przyjmowaniu lekarzy, lecz zazwyczaj poszukują lekarzy z jakimś dłuższym stażem pracy. Tacy lekarze mają już zazwyczaj dobre obycie z pacjentem – co w tym  zawodzie jest bardzo ważne, znają więcej przypadków powikłań, sposobów leczenia czy nawet sposobu rehabilitacji, lub ewentualnego dawkowania leków.

Na zachodzie, jak i na wschodzie, jest duży popyt na lekarzy z niektórymi specjalizacjami, takimi jak:

  • kardiologia i kardiochirurgia,
  • ginekologia,
  • urologia,
  • okulistyka,
  • neurologia i neurochirurgia

Są oni zazwyczaj rozchwytywani przez prywatne poradnie i kliniki. Jest to zazwyczaj lepsza opcja, porównując zarobki w publicznej i prywatnej służbie zdrowia. Niestety za granicą, a zwłaszcza na zachodzie, zarobki w obu aspektach są wyższe. Powoduje to między innymi fakt, że na zachodzie, zawód lekarza jest bardziej renomowanym i poszukiwanym zawodem.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne