Strona głównaPoradyHulajnoga elektryczna - jak wybrać najlepszą?

Hulajnoga elektryczna – jak wybrać najlepszą?

Hulajnogi elektryczne stały się synonimem szybkiego przemieszczania się. Świetnie spełniają swoją funkcję zwłaszcza w wiecznie zakorkowanych miastach. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie nimi jest ogromne. Która z nich będzie więc dla nas najlepsza? Podpowiadamy.

Pojemność akumulatora i zasięg

Standardem wśród hulajnóg elektrycznych jest dystans do 20 kilometrów jakie można przejechać na jednym ładowaniu. Nie oznacza to wcale, że nie spotkamy się z takimi, które podbijają tą wartość nawet pięciokrotnie. W ten sposób pokonanie jednorazowo nawet stu kilometrów wydaje się całkiem realne. Są to jednak hulajnogi dla osób wymagających i wyróżniają się dużą wagą ze względu na ciężki akumulator. Do tego dochodzi też względnie wyższa cena. Dla osoby, która podróżuje na raczej małe dystanse najlepszym wyborem będzie ta o standardowym zasięgu. Tym bardziej, że po każdym powrocie do domu producenci rekomendują podłączenie do ładowarki, niezależnie od poziomu rozładowania akumulatora.

Maksymalna szybkość

Wydawać się może, że im większa prędkość tym lepiej. Nie jest jednak tak do końca. Dla osoby początkującej powinna wystarczyć maksymalna szybkość typu 25 km/h. Natomiast, gdy ktoś chce jeździć wyczynowo lub pokonywać duże dystanse to może rozejrzeć się za modelami, które osiągają zawrotne jak na te pojazdy prędkości rzędu 80 km/h. Niestety ich cena jest zwykle dziesięciokrotnie wyższa od standardowych elektrycznych hulajnóg.

Dodatkowe atuty

Hulajnoga elektryczna powinna posiadać wystarczająco duże koła, które w znacznym stopniu wpływają na komfort jazdy. Wybierając pomiędzy kilkoma modelami warto zwrócić więc uwagę na tej istotny detal. Małe koła mają natomiast jedną istotną zaletę – łatwiej się dzięki nim manewruje, więc z tego względu nadają się idealnie dla początkujących pasjonatów jeżdżenia hulajnogą.

Niezwykle przydatną funkcją jest składana konstrukcja. Tylko część hulajnóg elektrycznych umożliwia szybkie i łatwe składanie, aby móc przetransportować ją wygodnie w pociągu lub autobusie.

Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, które dość często znajdują się w zestawie. Może to być na przykład niezwykle przydatny uchwyt na smartfon, więc w trakcie jazdy możemy śledzić na mapie naszą lokalizację i wytyczyć trasę do celu. Nie powinno zabraknąć także zwykłego dzwonka, który spełnia analogiczną funkcję jak ten zamontowany na zwykłym rowerze. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nie sposób nie wspomnieć o tak ważnym elemencie jak lusterko wsteczne, które najlepiej jeśli będzie składane. Przydaje się zwłaszcza przy jeździe po mieście, tam gdzie występuje spory tłok.

Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie