Strona głównaCelebryciHanna Banaszak - z córką, syn, z mężem, rozstanie, romans, kto jest...

Hanna Banaszak – z córką, syn, z mężem, rozstanie, romans, kto jest jej mężem, mąż, wiek, wzrost, młoda, dziś

“Nie żałuję niczego” – tak w jednym z wywiadów powiedziała Hanna Banaszak, zapytana o przeszłość. Najcieplejszy głos polskiego jazzu, kobieta-tajemnica, która w świecie gwiazd potrafiła zachować umiar i dystans. W swojej karierze doświadczyła zarówno sławy, jak też smaku goryczy. Jakie było życie Hanny Banaszak?

Zobacz: Weronika Malik – mąż, wiek, wikipedia, w ciąży, wzrost, dzieci

Hanna Banaszak – kto to? Wiek, wzrost, waga

Hanna Banaszak zadebiutowała w 1976 roku na festiwalu w Opolu. Nim jednak stanęła na estradzie, musiało minąć wiele czasu. Ta urodzona w 1957 roku w Poznaniu artystka była bardzo nieśmiała. Świat poznał jej muzyczny talent dopiero, gdy w wieku 15 lat, na jednym z obozów harcerskich, przyłączyła się śpiewem do Piotra Żurowskiego. Później w duecie jeździli po festiwalach młodzieżowych, zdobywając liczne nagrody. Z czasem nastąpiło rozstanie. Solowa kariera Hanny Banaszak miała swój początek, gdy wiek artystki wyniósł 24 lata. Młoda artystka już na wczesnym etapie swojej pracy urzekła wielu znanych polskich pieśniarzy, pisarzy i poetów. Ma na swoim koncie współpracę z takimi osobami jak Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Zbigniew Górny, Jonasz Kofta czy Wojciech Młynarski. Uczestniczyła również w wielu widowiskach telewizyjnych, a także jest autorką tomiku wierszy Zamienię Samolubie na Szczodruchy

Hanna Banaszak jest teraz w wieku 65 lat i nadal jest aktywną artystką. W 2020 roku wydała nową płytę pod tytułem Stoję na tobie ziemio. Piosenkarkę możemy od czasu do czasu zobaczyć na koncertach na żywo lub na występach w telewizji. Kobieta dawniej słynąca z uwodzicielskości i seksapilu, dziś zachwyca elegancją i klasą. Niektórzy mogą się zastanawiać, jaka jest waga i wzrost artystki. Ta nigdy takich szczegółów nie zdradzała. Bardzo sobie ceni swoją prywatność. Jednak ze zdjęć z różnych imprez można oszacować, że Hanna Banaszak może mieć 165-170 centymetrów wzrostu. Waga pozostanie dla nas tajemnicą. 

Źródło: empik.com

Hanna Banaszak – dzieci, syn, zdjęcie z córką

Artystka przez całą swoją karierę bardzo wyraźnie oddzielała prywatność od sceny. Na pytania, kto jest jej mężem, nie odpowiadała. W wieku 27 lat została matką. Od tego czasu wyjątkowo skrzętnie chroniła siebie z córką przed skutkami sławy. Szczególnie, że niedługo po tym przyszło jej zostać z córką samotnie. Nagłe rozstanie było dla Banaszak trudne. W rozmowach wspomina, że musiała w sobie godzić rolę matki i ojca, co zapewne nie zawsze wychodziło jej idealnie. Mimo tego, Hanna Banaszak, opowiadając o córce, podkreśla swoją dumę z niej i to, jak samodzielnie potrafiła zapracować na wszystko, co osiągnęła. Agata, bo tak ma na imię, studiowała w Londynie, a teraz jest fotografką mody. Sama też ma już dziecko – syna. Nie wiemy za to, kto jest jej mężem. Artystka wspomina, że mimo odległości często się widuje z córką, jeśli nie na żywo, to przez Skype’a.  

Zobacz: Elżbieta Witek – dzieci, wzrost, młoda, mąż, wnuki, wykształcenie, wiek, prywatnie, w młodości, oświadczenie majątkowe

Hanna Banaszak z mężem

Wstrzemięźliwość w opowiadaniu o swoim życiu bywała dla Hanny Banaszek zarówno źródłem spokoju, ale czasem też niepokoju. Milczenie artystki często było odbierane za arogancję i niechęć do innych. Tymczasem Hanna Banaszek jeszcze, jak była młoda, niejednokrotnie się przekonała, że niezależnie od tego, co powie, ludzie zawsze będą wiedzieć swoje. Jedną z bardziej przygnębiających spraw były podejrzenia, że jej potajemnym mężem jest Mieczysław Rakowski. Prawdą jednak jest, że partnerem Hanny Banaszek był Paweł Rakowski, z zawodu producent muzyczny. Doszło nawet do sytuacji, w której artystka postanowiła przyjść razem z mężem do programu – ludzie jednak uznali, że to tylko przykrywka.

Hanna Banaszak – rozstanie, romans

Hanna Banaszak wielokrotnie padała ofiarą niewybrednych plotek. Ludzie rozmawiali o tym, czy jest z mężem, czy też nie. Czy właśnie przechodzi rozstanie, czy może ma romans. W latach 80. na ustach Polaków był romans artystki z ówczesnym premierem Mieczysławem Rakowskim. Piosenkarka starała się zdementować te plotki pokazując z mężem. Jednak im bardziej się starała, tym ludzie mniej wierzyli. Sytuacja stała się też o tyle skomplikowana, że w pewnym momencie Mieczysław Rakowski poczuł się urażony ciągłym zaprzeczaniem artystki. Odbierał to, jako sugestię, że romans z nim jest dla niej czymś uwłaczającym. Fantazje na temat relacji kobiety z premierem były tak rozbujałe, że część osób wierzyło, że para wyjechała do Moskwy, by pod naciskiem Jaruzelskiego wziąć ślub i wreszcie żyć jak mąż i żona.   

Hanna Banaszak – młoda, jak wyglądała kiedyś?

Hanna Banaszek wspomina, że gdy pierwszy raz dostała teksty od Młynarskiego i Przybory, okazało się, że doskonale sobie radzi z uwodzicielskim przekazywaniem treści, nie tracąc przy tym dziewczęcego wdzięku. Z tym później będzie kojarzona artystka: intrygująca, zmysłowa, eteryczna, o hipnotyzującym głosie. Sama wspomina, że schodząc ze sceny, była po prostu zwykłą dziewczyną, następowało rozstanie z jej scenicznym image’m. Jednak dla wielu to, jak pokazywała się na scenie, było jedynym, co widzieli w Hannie Banaszak. Podobno po występach często zamykała się w garderobie na klucz, by natrętni wielbiciele się jej nie uprzykrzali. 

Źródło: pomponik.pl

Co ciekawe, Banaszak nie była taka od zawsze. Artystka wspomina, że będąc dziewczynką, nie dorównywała urodą swojej mamie. Bywało, że ludzie zaczepiali je na ulicy, komplementując matkę dziewczynki, po czym dodając, że syn jest zupełnie niepodobny. Z czasem wyrosła jednak na interesującą i utalentowaną piosenkarkę. \

Zobacz: Monika Fronczek – mąż, dzieci, w ciąży, partner, rodzina, nogi, wzrost

Dziś Hanna Banaszek uwodzi nas klasą i elegancją. W 2020 roku zaskoczyła swoich fanów nagłą metamorfozą. Całe życie widywaliśmy ją jako brunetkę, a dziś czaruje burzą blond włosów. Zmiana została ciepło przyjęta. Wielu komplementowało artystkę, zauważając, że nowy kolor bardzo ją odmładza. W tej chwili nie pozostaje nam nic innego, tylko czekać, aż artystka ponownie nas urzecze i zaskoczy na przykład nową płytą, i kto wie, może kolejną zmianą wizerunku?

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne