Strona głównaZdrowieGinekomastia objawy i jak ją rozpoznać?

Ginekomastia objawy i jak ją rozpoznać?

Powszechnie ginekomastia jest uznawana za dość wstydliwe schorzenie. Głównymi objawami ginekomastii są powiększone sutki oraz piersi, co związane jest nie tyle z samym przyrostem tkanki tłuszczowej, ile z problemami hormonalnymi. Panów w związku z tą dolegliwością interesują zwykle dwie główne rzeczy: czy ginekomastia znika? I jak sprawdzić, czy to ginekomastia, a nie inne, podobne schorzenie?

Ze względu na zaburzenia gospodarki hormonalnej, często mówi się na forach o ginekomastii jako o chorobie wymagającej specjalnego leczenia – zwykle farmakologicznego. Do naszej kliniki coraz częściej trafiają pacjenci, w stosunku do których zastosowane leki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W związku z tym rodzi się kolejne pytanie: jaka jest cena operacji ginekomastii i kiedy można się na nią zdecydować?

Zapytaj o cenę zabiegu na: https://oneclinic.pl/

Objawy ginekomastii – czy ginekomastia może zniknąć sama?

Z objawami ginekomastii mamy do czynienia, kiedy piersi, a dokładniej gruczoły piersiowe, ulegają nadmiernemu, nienaturalnemu powiększeniu. Powiększenie sutka może dotyczyć tylko jednej strony ciała. Kiedy pacjenci pytają mnie, co to jest ginekomastia, w krótkich słowach można określić to schorzenie właśnie jako przerost sutka. Objawem ginekomastii może być także obrzmienie czy bolesność sutków. Zdarza się, że zmienia się również barwa skóry wokół sutka – staje się ciemniejsza. Pacjenci bardzo często pytają również, czy ginekomastia znika samoczynnie. Trzeba tu rozróżnić dwa typy ginekomastii. Jeśli mamy do czynienia z wariantem fizjologicznym, nie wymaga ono leczenia. Jeśli jednak pacjent cierpi na ginekomastię idiopatyczną, konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zwykle w grę wchodzi zabieg chirurgiczny.

Przyczyny ginekomastii – jak sprawdzić, czy ją mamy?

Zdarza się, że występujące u panów objawy ginekomastii  są błędnie odczytywane jako objawy lipomastii. Ta, choć nieco podobna pod względem objawów, wymaga przede wszystkim zmian trybu i stylu życia. Jak sprawdzić ginekomastię? Najprostszym wyjściem jest udanie się na konsultację do lekarza specjalisty. Ten stwierdzi, czy ginekomastia zniknie, czy wymagane jest leczenie lub operacja. Wizyta u specjalisty to także dobry pomysł, gdy nie masz pewności, jak wygląda ginekomastia i gdy nie chcesz pomylić tego schorzenia z innymi, podobnymi przypadłościami. To szczególnie ważne, ponieważ problem ten może dotyczyć wszystkich mężczyzn, niezależnie od wieku. W medycynie zdarzały się nawet przypadki ginekomastii u noworodków. Przede wszystkim jednak warto dowiedzieć się, co to jest ginekomastia idiopatyczna – ta bowiem może dotyczyć nawet trzydziestu procent zdrowych mężczyzn. Mimo wystąpienia widocznych objawów, przyczyny ginekomastii idiopatycznej są niemożliwe do wskazania – nawet przez dobrego lekarza.

Ginekomastia po testosteronie

Ciało mężczyzny jest tak skonstruowane, aby wytwarzało sto razy więcej męskiego hormonu, zwanego testosteronem niż żeńskiego estrogenu. Jeśli ten stosunek zostanie w jakikolwiek sposób zaburzony i zmniejszona zostanie ilość produkowanego testosteronu, efektem może być właśnie taka „deformacja” ciała. Bywa jednak, że objawy ginekomastii pojawiają się u sportowców zażywających sterydy dla polepszenia wyglądu i nabrania masy. Ginekomastia po testosteronie jest jednym z widocznych objawów stosowania dodatkowych środków nieuczciwie wspomagających treningi sportowe.

Ginekomastia – cena operacji w dobrej klinice

Na forach o ginekomastii bardzo często można znaleźć wpisy mówiące o tym, że w przypadku wystąpienia objawów ginekomastii idiopatycznej jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu na ginekomastię – cena ich będzie oczywiście uzależniona od miejsca, w jakim będzie wykonana. Warto jednak operację na ginekomastię – niezależnie od ceny  – wykonywać w sprawdzonych, doświadczonych klinikach – takich, jak nasza. Zabiegiem rozwiązującym problemy z nadmiarem przerostem tkanki tłuszczowej w piersiach nazywa liposukcją ultradźwiękową. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest podczas takiego zabiegu po prostu usuwany za pomocą dźwięków o odpowiedniej częstotliwości. Cena zabiegu na ginekomastię waha się od 3 000 złotych do około 5 000 czy nawet 6 000 złotych. Warto jednak postawić na profesjonalizm dobrych, polecanych klinik chirurgii estetycznej. Takie schorzenia warto bowiem leczyć zawsze za pomocą najnowszych metod, zaawansowanego technologicznie, nowego sprzętu. Także w takich klinikach zatrudniani są najlepsi specjaliści. Pacjent ma wtedy poczucie pełnego zaufania do osoby, której powierza swoje zdrowie oraz wygląd zewnętrzny, a także samopoczucie.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne