Strona głównaFinanseGdzie można znaleźć najkorzystniejsze kursy walut?

Gdzie można znaleźć najkorzystniejsze kursy walut?

Od roku trwa pandemia COVID-19, która spowodowała bardzo dynamiczne zmiany w kursach walut. Obecnie sytuacja na rynku jest stabilna, lecz nie można jej traktować jako pewnik. Popyt na waluty nie spada. Coraz więcej osób traktuje inwestycje w kursy walut jako najbezpieczniejszą lokatę swojego kapitału. Gdzie najlepiej wymienić waluty?

Kursy walut – czy warto dokonać wymiany walut stacjonarnie?

Wiele osób wymienia pieniądze w banku lub w kantorze stacjonarnym. Stacjonarna wymiana walut ma wiele wad. Pierwszą z nich jest czasochłonność transakcji. Bardzo często trzeba się przemieścić na drugi koniec miasta, aby wymienić waluty. Drugą wadą jest możliwość wymiany tylko najpopularniejszych walut. Kolejną wadą tego rozwiązania są wysokie spready, które powodują, że na wymianach większej kwoty można dużo stracić. Dlatego wymieniając waluty, warto skorzystać z platformy wymiany walut.

Kursy walut online – czyli jak działa platforma wymiany walut?

Coraz więcej osób korzysta z platformy wymiany walut, ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie – nie trzeba wychodzić z domu, aby wymienić pieniądze. Wymiany można dokonać z urządzenia elektronicznego z dostępem do internetu, takiego jak: komputer, tablet, laptop i smartfon. W platformach wymiany są zawsze aktualne kursy walut, co pozwala na wybranie najdogodniejszego czasu wymiany. Aktualne kursy walut można sprawdzić na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/.

Kursy walut w banku online – warto?

Aktualne kursy walut można sprawdzić również na stronie internetowej banku. Oferują one również możliwość wymiany walut online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ transakcję można przeprowadzić np.: siedząc wygodnie we własnym fotelu. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na wysokość kursów walut oraz dodatkowe opłaty. Trzeba pamiętać, że spread w bankach jest dużo wyższy niż na platformie wymiany walut, ponieważ wymiana walut jest dodatkową usługą w banku.

Kursy walut online czy stacjonarnie? Które są bardziej opłacalne?

Kursy walut online są korzystniejsze do przeprowadzania transakcji kupna/sprzedaży ze względu na niższe spready. Na platformie wymiany walut transakcje dokonywane są między użytkownikami platformy. Dlatego kursy walut są bardzo atrakcyjne. Platforma jest tylko pośrednikiem transakcji, za która pobiera opłatę w wysokości 0,2% wymienianej kwoty.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne