Strona głównaRozrywkaCzy baseny w hotelach są czynne?

Czy baseny w hotelach są czynne?

Hotele, po wielomiesięcznym zastoju oraz wielomilionowych stratach, z ulgą przyjęły zapowiedź ponownego otworzenia dla swoich gości restauracji, siłowni oraz basenów. Są to nieodzowne elementy, na których bazy noclegowe- w szczególności te turystyczne- mogą konkurować z innymi obiektami tego typu.

Hotele dostępne dla gości

Nieubłagalnie zbliża się sezon letni, przez co bazy noclegowe o wysokim standardzie wabią klientów promocjami, zniżkami oraz dodatkowymi atrakcjami, takimi jak chociażby baseny.   Hotele, otwierając dla swoich gości zaplecze w postaci atrakcji rozrywkowych, powoli wracają do normalności sprzed pandemii.

Luzowanie restrykcji nastąpiło decyzją Rady Ministrów w dniu 15 maja. br. W rozporządzeniu zawarto informacje o zakazach i nakazach obowiązujących na terenie m.in. basenów hotelowych podczas pandemii.

Baseny w hotelach- czy są dostępne?

„Rozporządzenie sprawiło, że hotele i strefy SPA mogą funkcjonować bez większych ograniczeń. Według wirusologów woda nie jest nośnikiem korona wirusów, dlatego też zagrożenie zakażenia się nim podczas używania danej atrakcji jest znikoma” mówi nam Pan Marek z hotelu Bristol w Rzeszowie Rada ministrów zaleca jednak, aby kontakt na tego typu obiektach był ograniczony oraz żeby nie korzystać w zwartej grupie z tej samej atrakcji.

W Polsce funkcjonuje kilkaset basenów hotelowych, które do 15 maja przez wiele miesięcy były wyłączone z użytkowania. A tymczasem jest to duża strata dla mocno wyhamowanych obiektów hotelowych, gdyż utrzymanie krytego zbiornika wodnego wiąże się z potężnym nakładem finansowym.

Mimo swojej małej powierzchni- ponieważ nie przekraczają one zazwyczaj 100 metrów kwadratowych- są one magnesami przyciągającymi gości pragnących zaznać chwili relaksu w niecce basenu. Niekiedy hotele są jedynymi miejscami w najbliższej okolicy, w których można skorzystać z krytego basenu, niekoniecznie będąc gościem korzystającym także z noclegu.

Turystyka od 15 maja rozpoczęła swój renesans po zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią. Wiąże się to z otwarciem basenów hotelowych, ale również innych atrakcji przeznaczonych dla gości, takich jak restauracje, SPA, siłownie, itp.

 

 

Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie