Strona głównaGryBLAST Premier Fall Finals 2022: najważniejsze informacje

BLAST Premier Fall Finals 2022: najważniejsze informacje

Tegoroczny turniej, w którym się zmierzy 8 zespołów, będzie miał miejsce od 23 do 27 listopada. BLAST Premier Fall Finals 2022 zostanie rozegrany w 2 etapach: grupowy i play-off. Faza grupowa przewiduje starcie 2 grup po 4 drużyny w formacie Bo3. Do play-offów, które się odbędą w formacie Single-Elimination, mogą awansować tylko 3 drużyny z każdej grupy. Wszystkie turnieje esportowe będą rozegrane również w formie Bo3. Drużyny uczestniczące to G2 Esports (Niemcy), NiP (Szwecja), NaVi (Ukraina), FaZe Clan (USA), Team Liquid (Niderlandy), OG (UE), Heroic (Dania) i Fluxo (Brazylia). Zwycięzca turnieju może liczyć na nagrodę w wysokości 200 000 USD i otrzymać możliwość awansu do światowego finału BLAST Premier. Najlepsze zespoły Premier Fall mogą otrzymać przepustkę do Finals Fall BLAST, na który dostępne zakłady na cs:go.

Zespół Natus Vincere został zwycięzcą tegorocznej edycji Fall Finals. Ćwierćfinały na tegoroczny BLAST odbywały się 19 października. Z kolei finały trwały do 23.10.2021. Grand finał Fall 2022 jest zaplanowany na 23 listopada. Według aktualnych doniesień na szczycie tegorocznych faworytów na BLAST Premier Fall Showdown wśród europejskich zespołów esportowych trafił Vitality. Z kolei faworytem na kontynencie amerykańskim jest drużyna Complexity. BLAST Premier Fall Showdown to jedna z głównych lig e-sportowych Counter Strike’u, początkową edycję której kibice mogli zobaczyć już w styczniu 2020 roku. Liga jest dostępna tylko w Europie i Ameryce Północnej. BLAST jest rozgrywany w trakcie wiosennego i jesiennego sezonu, które trwają po cztery miesięcy. W fazie grupowej uczestniczy 12 zespołów, z których tylko połowa trafia do finałów.

Z początkiem pandemii zmienił się sposób rozgrywania finałów BLAST. Chociaż pierwsze rozgrywki odbyły się w Londynie offline, jednak w trakcie covidu turnieje były rozgrywane online. Wiosną 2022 roku startowały stacjonarne turnieje BLAST Premier, które również zostały rozegrane w Lizbonie i Kopenhadze. Tegoroczna edycja BLAST Premier Fall Showdown, w której będą uczestniczyły 16 najlepszych drużyn w sezonie jesiennym, zostanie rozegrana w stolicy Danii. Podzieleni na europejską i amerykańską grupę zespoły się zmierzą ze sobą w meczach formatu BO3. Po zwycięztwie drabinek drużyny otrzymują przepustkę do Final Falls 2022 z nagrodą szacowaną w 500 000 USD. W strefie europejskiej występują następujące zespoły: Sangal Esports, ECSTATIC, TYLOO, Team Vitality, BIG, Astralis, Heroic i Eternal Fire. Jeśli chodzi o strefę amerykańską, to należy wspomnieć o Vertex, Team oNe, Sharks, BIG, Fluxo, Complexity, 00 Nation oraz Evil Geniuses. Pełna oferta kursów będzie udostępniona na stronach polskich bukmacherów bliżej do początku turnieju.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne